برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۹۲۷
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
از این مدل هواپیمای ساقط شده فقط سه مدل در دنیا داریم. درحقیقت آمریکایی ها دستشان رو شد که یک غول و هیولای مهیب در ظاهر هستند اما از درون به شدت آسیب پذیرند و پوکی استخوان دارند.
گروه سياست خارجي هشت صبح: حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگوی تفصیلی با شبکه العالم پیرامون اقدامات آمریکا علیه ایران، برجام، معامله قرن و سرنگونی پهپاد متجاوز امریکایی توضیحاتی ارائه داد.

مهمترين بهش سخنان وي به شرح زير است:

چیزی که در دستور کار من قرار دارد ایجاد تشکیلات جدید در درون کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است که به موضوع امنیت اقتصادی بپردازد.

تحریم های جدید آمریکا جدید نیست بلکه در حقیقت یک ژست تبلیغاتی و رسانه ای است آنها تا الان اگر هم کاری نکرده اند نه اینکه نخواستند بلکه نتوانستند انجام بدهند. اشاره کنم اخیرا هشت نفر از مسئولین سپاه را تحریم کرده اند که شامل : فرمانده نیروی زمینی،دریایی و هوایی و بعلاوه پنج فرمانده منطقه دریایی و این هم بار چهارم است که سپاه را تحریم کرده اند سه بار قبلی هم گفتند سپاه قدس یک نیروی تروریستی است بار دوم در کاتسا بود که کل سپاه را تحریم کردند و ابتدای سال جاری باز هم کل سپاه را تحریم کردند این بدان معناست که وقتی کل سپاه را تحریم کردند فرماندهان هم جزو آن می باشند و وقتی مجدد هشت فرمانده سپاه را مجدد تحریم می کنند در واقع همان تحریم قبلی می باشد و چیز جدیدی نمی باشد اینکه وزیر امور خارجه ما را تحریم کرده اند خلاف قوانین بین المللی است و اجرای آن هم شدنی نیست یعنی اگر سازمان ملل و بعضی از مجامع بین المللی که در آمریکا است آنها نمی توانند مانع سفر دیپلماتیک ما شوند در ارتباط ما با دولت ها امکان اجرایی کردن تحریم وجود ندارد و من به مردم اطمینان می دهم که وزارت امورخارجه و دیگر دیپلمات ها به فعالیت خود ادامه دهند و این تحریم تاثیری نخواهد داشت.

سامانه ای توانست پهپاد امریکایی را بزند که توسط نیروی هوایی سپاه ساخته شده است اگر چیزی در وزارت دفاع ما ساخته شود معمولا کار بیشتری روی آن شده است ، نیروی هوایی وظیفه اش عملیات و تاکتیک است و تولید سلاح نیست و این یک سطح پایین از پدافند ماست ولی پهپاد جاسوسی آمریکایی قله تکنولوژی آمریکا بود. 

از این مدل هواپیمای ساقط شده فقط سه مدل در دنیا داریم. درحقیقت آمریکایی ها دستشان رو شد که یک غول و هیولای مهیب در ظاهر هستند اما از درون به شدت آسیب پذیرند و پوکی استخوان دارند.

جایی که پهپاد جاسوسی هدف قرار گرفت همان جایی بود که چندسال پیش هواپیمای مسافربری ما را هدف قرار دادند .آن زمان می توانستند بزنن اما الان میخورند. 

آمریکا 36 پایگاه در منطقه دارد بعلاوه رژیم صهیونیستی . نزدیک ترین پایگاه آمریکا در منطقه به ما در بحرین است و دور ترین پایگاه انها به ما در جزیره دیگو گارسیا در اقیانوس هند است. هیچکدام از اینها دور از برد موشک های ما نیست. امروز ما اشراف اطلاعاتی داریم ، امروز تغییرات در پایگاه های آمریکا را به صورت لحظه ای رصد می کنیم .

کشورهای منطقه مثل عربستان سعودی خیلی تلاش کردند آمریکا را وارد درگیری علیه ما بکنند حتی چند وقت پیش عربستان سعودی اعلام آمادگی کرد که تمام هزینه های حمله نظامی آمریکا علیه ما ( ایران ) را بپردازد ولی آمریکایی ها اگر عاقل باشند نمی کنند کما اینکه نکردند.

کار بعدی ما این است که راکتور 40 مگاواتی آب سنگین اراک را به حالت اول برمی گردانیم. برجام گفته حداکثر 130 تن آب سنگین و 300 کیلوگرم اورانیوم غنی شده می توانیم ذخیره داشته باشیم. بر این اساس ما آب سنگین را می فروختیم و اورانیوم غنی شده مان را یا می فروختیم و یا با کیک زرد(اورانیوم طبیعی) معاوضه می کردیم. وقتی آمریکا اعلام کرده که ایران دیگر نمی تواند آب سنگین و اورانیوم غنی شده خود را از کشور خارج کند، ما بر اساس برجام تولیدمان را ادامه می دهیم. پس زمانی که طبق برجام تولید این دو محصول مجاز است اما امکان خروج آن از کشور نیست، انباشت ما افزایش می یابد. این موضوع مربوط به همین دو ماه منتهی به 16 تیر است. پس از طی این مدت، هر چند برجام گفته 67/3 درصد می توانیم اورانیوم را غنی سازی کنیم اما قبل از برجام ما غنی سازی 20 درصدی داشتیم. بنابراین نخست ما تا هر درصدی که نیازهای صلح آمیزمان اقتضا کند، غنی سازی اورانیوم را بالا می بریم. دوم اینکه ما سانتریفیوژهای جدیدی نصب خواهیم کرد. اکنون نسل پیشرفته سانتریفیوژهایمان آماده کار است. ما در نطنز با p1 در حال غنی سازی اورانیوم هستیم اما ما نسل IR8 را آماده سازی کرده ایم که 24 تا 27 برابرِ P1 ، قدرت تولید، سرعت و خروجی دارد. این تکنولوژی هم در نطنز و هم در فردو قابل پیاده سازی و اجراست. همچنین ما پروتکل الحاقی را به علت برجام پذیرفتیم. اگر آمریکا کارشکنی کند، اجرای پروتکل الحاقی را تعلیق خواهیم کرد چرا که اجرای این پروتکل داوطلبانه بوده و الزامی در پذیرش آن نداشته ایم. ما گزینه های متعددی پیش رو داریم حتی می توانیم خروج از NPT را در دستور کار قرار دهیم. 

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: