برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۸۷۸
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
 ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا پنج‌شنبه (19 اردیبهشت) با تقویت جریانات تراز میانی بارش‌ها در بیشتر نقاط کشور تقویت می‌شود.

کبری رفیعی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: با تقویت این جریانات جوی ابتدا در غرب و جنوب غرب و به‌تدریج در شمال غرب کشور بارش‌ها اتفاق می‌افتد و روز جمعه در نیمه غربی کشور درگیر بارش می‌شود که دامنه‌ها و ارتفاعات البرز برخی از مناطق مرکز، شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور نیز این شرایط را دارند.

وی اظهار داشت: امروز به‌جز هرمزگان، بوشهر و مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان بیشتر مناطق کشور از جمله برخی از مناطق استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ارتفاعات و دامنه‌های البرز، سواحل خزر، دامنه‌های زاگرس جنوبی، جنوب غرب، شمال شرق، شرق، جنوب شرق به مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان بارش پراکنده خواهند داشت که گاهی با رعدوبرق و وزش باد همراه خواهند بود.

رفیعی ادامه داد: همین شرایط را فردا پنج‌شنبه در مناطق شمال شرق، شرق، جنوب شرق، ارتفاعات البرز در استان‌های سمنان و گلستان خواهیم داشت.

وی گفت: اواخر روز جمعه و طی روز شنبه با توجه به اینکه نفوذ جریانات خنک را روی سواحل خزر داریم، استان‌های ساحلی خزر کاهش نسبی دما را دارند البته بارش‌ها نیز در این مناطق ادامه خواهد داشت.

رفیعی افزود: امروز بعدازظهر و اوایل شب برای جنوب سمنان، جنوب تهران، نیمه شمالی اصفهان، استان‌های البرز، مرکزی و قم گاهی وزش باد به نسبت شدید پیش‌بینی شده است.

** وزش باد شدید در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: تهران امروز بعدازظهر افزایش ابر همراه با بارش پراکنده دارد که گاهی با وزش باد شدید همراه است، کمینه دمای امروز تهران 18 درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای پایتخت امروز به 29 درجه بالای صفر می‌رسد.

رفیعی گفت: شهرکرد با دمای 4 درجه بالای صفر، همدان 5 درجه بالای صفر، زنجان، سنندج و اردبیل 8 درجه بالای صفر و اهواز 39 درجه بالای صفر، بندرعباس 36 درجه، زاهدان 34 درجه و قم و یزد 33 درجه بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: