برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۸۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
 ایرنا - فرمانده انتظامی البرز اعلام کرد فردی که از طریق فضای مجازی مرتکب یکصد فقره کلاهبرداری از جویندگان کار در این استان شده بود، شناسایی و دستگیر شد.

سردار عباسعلی محمدیان روز شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی شکایتی خانمی به پلیس فتا استان البرز مبنی براینکه درفضای مجازی بافردی آشنا شده و با وعده ایجاد اشتغال از وی کلاهبرداری کرده است، موضوع به صورت ویژه دردستورکار کارشناسان پلیس فتا قرارگرفت. 

وی اضافه کرد: با تحقیقات بیشتر مشخص که متهم در شبکه های اجتماعی اقدام به ایجاد یک کانال با عنوان کاریابی کرده و پس از شناسایی طعمه ها از آن ها کلاهبرداری می کرده است. 

محمدیان خاطرنشان کرد که کارشناسان پلیس فتا در یک اقدام غافلگیرانه متهم را دستگیر کردند که وی ابتدا منکر هرگونه جرم خود شدلیکن پس از مواجه شدن با مستندات به جرم خود اعتراف کرد. 

فرمانده انتظامی استان البرز افزود: متهم در اعترافات خود اقرارکرد که برای ثبت نام کاراز متقاضیان مبلغی را دریافت و سپس اقدام به مسدود کردن کاربرمی کرده است. 

وی بیان داشت که متهم تاکنون 100 نفر را به این روش فریب داده و مبلغ کلاهبرداری حدود یک میلیارد ریال برآوردشده است. 

محمدیان افزود: چنانچه افرادی به این شیوه مورد کلاهبرداری مجازی قرارگرفتند می توانند به پلیس فتا استان البرز واقع درمیدان طالقانی شمالی کرج مراجعه کنند. 

وی یادآورشد: هموطنان می توانند از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از آخرین هشدارهای سایبری و روش های پیشگیری از سایر جرائم مطلع شوند. 

وی تاکید کرد که بانوان برای تقاضای اشتغال به مراکز و کاریابی های مجاز مراجعه و فریب تبلیغاتی مثل حقوق بالا به ویژه درفضای مجازی را نخورند. 
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی