برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۸۲۵
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
آنگلا مرکل شایعات اخیر درباره کناره‌گیری وی از صدر اعظمی آلمان پیش از پایان دوره‌اش در سال ۲۰۲۱ را تکذیب و اعلام کرد که قصد ندارد در نشست ماه آینده حزب دموکرات مسیحی کناره‌گیری خود را اعلام کند.

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛آنگلا مرکل در پاسخ به شایعات اخیر درباره کناره‌گیری وی از صدر اعظمی آلمان پیش از پایان دوره‌اش در سال ۲۰۲۱ قاطعانه این گمانه زنی‌ها را تکذیب و اعلام کرد که قصد ندارد در نشست ماه آینده حزب دموکرات مسیحی کناره‌گیری خود را اعلام کند.

وی که در کنفرانس خبری با عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق صحبت می‌کرد، در پاسخ به سوالی درباره کناره‌گیری از صدراعظمی آلمان در نشست آتی حزبش گفت: «من می‌توانم به سوال شما با یک نه واضح پاسخ دهم.»

گمانه‌زنی‌ها درباره کناره‌گیری مرکل پس از آن افزایش یافت که «آنگرت کرامپ کارنبوئر» رهبر حزب دموکرات مسیحی خواستار برگزاری نشست پشت درهای بسته این حزب پس از انتخابات اروپا شده بود.

دوره مرکل به عنوان صدراعظم آلمان در سال ۲۰۲۱ به پایان خواهد رسید. وی در دسامبر ۲۰۱۸ به عنوان رهبر حزب دموکرات مسیحی کناره‌گیری کرده و اعلام کرد که وی در پایان این دوره دیگر به دنبال انتخاب شدن به عنوان صدراعظم آلمان نیست.

در رسانه‌های آلمانی آنگرت کرامپ کارنبوئر به عنوان جایگزین احتمالی وی در پست صدراعظمی آلمان مطرح است.

منبع:باشگاه خبرنگاران 
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها