برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۸۲۳
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
تهران به عنوان پایتخت کشور در بین 32 استان با 60 هزار و 926 مقرری بگیر جدید بالاترین رقم را به خود اختصاص داده و پس از آن اصفهان به عنوان صنعتی ترین استان کشور با 33 هزار و 816 نفر رتبه دوم مقرری بگیران جدید را به خود اختصاص داده است.
 هشت صبح: آمارها نشان می دهد که در سال های 95 تا 97 تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری روند افزایشی داشته و میزان تغییرات سال 1397 نسبت به سال قبل، 17.3 درصد رشد کرده است.


به گزارش هشت صبح به نقل از ایرنا، «امنیت شغلی»، «معیشت» و «تشکل یابی» سه ضلع مثلث مطالبات کارگری است و امنیت شغلی در صدر همه این چالش‌ها قرار دارد؛ به گونه ای که «محمد شریعتمداری» وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی دهم اردیبهشت ماه در مراسم معرفی کارگران، کارفرمایان و گروه های کاری نمونه «صیانت از کار» را مهمترین وظیفه دولت اعلام کرد.

وی در سخنان خود با تاکید براینکه اجازه نمی دهیم یک واحد تولیدی تعطیل شود، گفت تلاش می کنیم اگر فعالیت یک واحد تحت تاثیر فشارهای نظام های سلطه محدود شد با پرداخت های حقوق معوقه، کارگر در محیط کار بماند تا اینکه کارگر بیرون بیاید و ما بخواهیم با پرداخت بیمه بیکاری مشکل را حل کنیم.

بررسی بیمه بیکاری و افراد بهره مند از این مزیت، یکی از مواردی است که در تحلیل بازار کار کشورها استفاده می شود. 

براساس تعاریف ارائه شده بیمه شده ای که آماده به کار باشد و بدون میل و اراده خود بیکار شده، در چارچوب مقررات قانون بیمه بیکاری از سازمان تامین اجتماعی مقرری بیکاری دریافت می کند. 

اطلاعات مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار، نشان می دهد که در سال های 95 تا 97 مقرری بگیران بیمه بیکاری روند افزایشی داشته و میزان تغییرات سال 1397 نسبت به سال قبل، 17.3 درصد بوده است.

برابر این آمار سال گذشته 259 هزار و 286 نفر جدید به مقرری بگیران بیمه بیکاری اضافه و مقرری 193 هزار و 967 نفر قطع شد. 

بررسی آمار سال 1396 نیز بیانگر این است که 221 هزار و 59 نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری اضافه شد که نسبت به سال قبل دو دهم درصد کاهش داشته و در این دوره زمانی مقرری 178 هزار و 409 نفر نیز قطع شده است. 

همچنین بررسی تعداد مقرری بگیران جدید بیمه بیکاری برحسب جنس نشان می دهد که سال گذشته مردان 77 درصد از مقرری بگیران جدید را به خود اختصاص داده اند. از بین تمام مقرری بگیران جدید در این دوره زمانی حدود 84 درصد متاهل یا متکفل هستند. 

تهران به عنوان پایتخت کشور در بین 32 استان با 60 هزار و 926 مقرری بگیر جدید بالاترین رقم را به خود اختصاص داده و پس از آن اصفهان به عنوان صنعتی ترین استان کشور با 33 هزار و 816 نفر رتبه دوم مقرری بگیران جدید را به خود اختصاص داده است. 

سال گذشته مقرری بیمه بیکاری 37 هزار و 981 نفر و در اصفهان مقرری 22 هزار و 170 نفر قطع شده است. 

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: