برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۷۹۰
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
با گذشت دو روز از دیدار حساس پرسپولیس و سپاهان که با تساوی بدون گل به پایان رسید، هنوز حواشی این دیدار به پایان نرسیده است. دیداری که به واسطه سو مدیریتی که داشت، حواشی پررنگ‌تر از بازی جذاب آن بود. حواشی تلخ دیدار پرسپولیس و سپاهان در قالب چند کلمه نمی‌گنجد اما بررسی بیشتر اتفاقات این دیدار نشان می‌دهد که تعداد بلیت‌های فروخته شده و تعداد افرادی که وارد ورزشگاه شدند تفاوت زیادی با یکدیگر دارند.

درباره بلیت‌فروشی این بازی سرهنگ سعید مطهری‌زاده، فرمانده تیپ ویژه تهران که نیروهایش وظیفه تأمین امنیت بازی‌های ورزشگاه آزادی را بر عهده دارند عنوان کرده است: طبق مصوبه شورای تأمین قرار بر این بود که برای بازی پرسپولیس و سپاهان ۵۷ هزار بلیت فروخته شود اما در ورزشگاه آزادی دیدم که حدود ۸۰ تا ۹۰ هزار بلیت فروخته شده بود. از طرفی هم حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر بلیت در دست داشتند و بیرون ورزشگاه بودند.

اظهارات مسئول تأمین امنیت ورزشگاه آزادی در حالی مطرح می‌شود که میثم علایی، مدیرعامل شرکت مجری بلیت فروشی که مسئول فروش بلیت این دیدار بود در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: برای بازی پرسپولیس و سپاهان حدود ۶۴ هزار بلیت فروختیم اما حدود ۶۰ هزار بلیت تحویل هواداران شده است چون تعدادی افراد معمولاً بلیت تهیه می‌کنند و بنا به دلایلی به ورزشگاه نمی‌آیند.

ورزشگاه آزادی حدود ۷۸ هزار صندلی دارد و معمولاً برای تأمین امنیت، تعدادی از صندلی‌ها خالی می‌ماند اما در دیدار پرسپولیس و سپاهان نه تنها صندلی‌ای خالی نبود بلکه تماشاگران روی سکوها و راهروها هم نشسته بودند. اینکه چرا مصوبه شورای تأمین برای فروش بلیت اجرایی نشد و طبق اظهارات مدیران شرکت مجری بلیت فروشی، تعداد بیشتری بلیت به فروش رسید، موضوعی است که باید مدیران باشگاه پرسپولیس به آن پاسخ دهند اما مساله مهم‌تر این است که چطور بین آمار اعلامی مسئول تأمین امنیت ورزشگاه آزادی و شرکت مجری بلیت فروشی، تفاوت ۲۰ تا ۳۰ هزار تایی وجود دارد؟ چطور امکان دارد که ۶۰ هزار بلیت به تماشاگران تحویل داده شود اما ۹۰ هزار نفر، بلیت به دست به ورزشگاه بروند؟

در خیلی از بازی‌هایی که در ایران برگزار می‌شود تعداد زیادی از افراد بدون بلیت وارد ورزشگاه می‌شوند. این موضوعی است که سال‌هاست فوتبال ایران را درگیر خود کرده است. در بازی پرسپولیس و سپاهان از سوی فرمانده تأمین امنیت ورزشگاه آزادی گفته نشده که افراد بدون بلیت وارد ورزشگاه شدند بلکه این مقام مسئول رسماً می‌گوید افراد با بلیت وارد ورزشگاه شده‌اند. او رسماً عدد ۸۰ تا ۹۰ هزار نفر را به زبان می‌آورد در حالی که تعداد صندلی‌های ورزشگاه آزادی حدود ۷۸ هزار عدد است. یعنی با این حساب باید دید آیا شرکت مجری بلیت‌فروشی بیش از مصوبه شورای تأمین یا حتی بیشتر از تعداد صندلی‌های ورزشگاه آزادی بلیت فروخته یا مطابق بازی‌های قبلی افراد بدون بلیت وارد ورزشگاه شده‌اند؟

منبع: خبرگزاری ایسنا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها