برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۷۸۲
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
وزیر امورخارجه کشورمان تصریح کرد که در گفت وگوهای اخیرش با رسانه های آمریکایی توضیح داده است که چرا رئیس جمهور آمریکا باید از تفاوت میان اهداف خود و "اهداف شرارت بار" تیم "ب" برای غرب آسیا مطلع باشد.

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود توضیحاتی درباره گفت وگوهایش با رسانه های آمریکایی ارائه داد.

ظریف نوشت: گفت وگوی من با شبکه فاکس نیوز و سی بی اس روز یک شنبه پخش می شود. من در این دو مصاحبه طرح های شرارت بار تیم " ب" برای ایران را و اینکه چرا دونالد ترامپ (رئیس جمهور آمریکا) می بایست از تفاوت میان اهداف خود و اهداف آنها برای غرب آسیا مطلع باشد، تشریح کرده ام.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در اظهارات خود به تازگی از افرادی تحت عنوان تیم " ب" یاد و تاکید می کند که این گروه متشکل از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا، بن سلمان ولیعهد عربستان و بن زائد ولیعهد امارات همواره برای ایجاد تنش و درگیری نظامی در منطقه تلاش می کنند.

وی در گفت وگو با شبکه سی بی اس درباره تیم " ب" اظهار داشت: من کسانی را تیم بی می نامم که همواره برای ایجاد تنش تلاش کرده اند، افرادی که وجودشان وابسته به تنش است. بولتون، بی بی (بنیامین نتانیاهو)، بن زائد و چهارمی بن سلمان. نتانیاهو خودش گفت که آمریکا را تحت فشار قرار داده تا نام سپاه را در فهرست سازمان های تروریستی قرار دهد. وی گفت که آمریکا برای خروج از برجام تحت فشار قرار داد. بولتون نیز گفته است که برای مواجه شدن با ایران به ریاست جمهوری ترامپ نیاز داریم. بن زائد و بن سلمان نیز کسانی هستند که به ترامپ تضمین داده اند نفت ایران را جایگزین خواهند کرد. این افراد خواهان مناقشه هستند و من بر این باورم که لازم است انسان های باتدبیر، عاقل و بالغ از وقوع درگیری جلوگیری کنند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: