برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۷۷۶
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
دليل اين تملق گويي مشخص نيست. فائزه هاشمي نه فردي تازه وارد به عرصه سياست است و نه نيازي به اين تملق گويي ها دارد. خلاصه اين تملق گويي ها را بخوانيد:
هشت صبح: روزنامه آرمان امروز در شماره روز شنبه خود به تملق گويي عجيب و غريب از فائزه هاشمي رفسنجاني دختر آيت الله هاشمي رفسنجاني پرداخت. 

دليل اين تملق گويي مشخص نيست. فائزه هاشمي نه فردي تازه وارد به عرصه سياست است و نه نيازي به اين تملق گويي ها دارد. اگر هدف از اين تملق گويي ها افزايش محبوبيت فائزه هاشمي بوده باشد قطعا مسير اشتباهي پيموده شده است. خلاصه اين تملق گويي ها را بخوانيد: 

گویی سازندگی با آنها عجین شده ورفاه و عافیت‌طلبی آزارشان می‌دهد.

اما فائزه! نمی‌توان کتمان کرد او بیش از سایر برادران و خواهرش مشتاق سیاست وسازندگی است.

رفتارهای فائزه به مردان سازندگی بیش از زنان سیاسی و اجتماعی نزدیک است که یکی از آنها را می‌توان نداشتن تعارف و رودربایستی ذکر کرد.

لباس پوشیدن او هم متفاوت از بسیاری زنان است یعنی بر حجاب کامل خودش تاکید و بر اساس اعتقادی که دارد هیچ‌گاه یک تار موی سر او مشخص نمی‌شود.

مواضع سیاسی فائزه هاشمی معتدل است یعنی هیچ‌گاه اصرار بر درستی نظر خودش ندارد بلکه آنچه را می‌پذیرد که با اصول و هدف مورد نظر سازگاری داشته باشد.

یکی از ویژگی‌های دختر آیت‌ا... هاشمی پذیرش منتقد است به عنوان نمونه زنان سیاسی عضو احزاب مختلف هستند که به جایگاه و اعتبار سیاسی فائزه غبطه می‌خورند و بدگویی درباره او در زمانی که خودش حضور ندارد را فراموش نمی‌کنند؛ فائزه این موضوع را می‌داند اما هدفش اعتلای آگاهی سیاسی زنان و نقش‌آفرینی بیشترشان در کشور است پس به دعوتشان برای حضور در نشست «نه» نمی‌گوید. 

او بر خلاف برخی زنان سیاسی از تکبر به دور است و به‌رغم سابقه حضور در مجلس و ریاست فدراسیون اسلامی ورزش زنان و غیره اما هیچ‌گاه خود را جدا از سایر زنان نمی‌داند و با سعه صدر با آنها رفتار می‌کند. 

داستان زندگی فائزه می‌تواند یک فیلم جذاب و آموزنده برای زنان باشد تا جایگاه خودشان را بهتر بشناسند. البته چندی قبل فیلمی که به زندگی او پرداخته شده بود را توقیف کردند اما فائزه از هر فرصتی برای در اختیاز گذاشتن تجربیاتش برای زنان استفاده می‌کند و به نوعی بزرگتر و راهنمای زنانی است که در عرصه سیاست حضور دارند.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: