برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۷۶۹
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
بوی انتخابات معمولا یکسال قبل از انتخابات کم کم فضای شهر را پر می کند و حالا فصل جفت یابی انتخاباتی! و "دون پاشی" و شکار و شکار شدن است.
هشت صبح: بوی انتخابات در کشور ما قبل از احزاب و گعده های سیاسی به مشام صنف محترم مافیا(از هرجنس و رنگ) و پول شویان می رسد، چرا؟ دلیل ساده است، بهترین سرمایه گذاری، سرمایه گذاری روی اسب های سیاست است.

بوی انتخابات معمولا یکسال قبل از انتخابات کم کم فضای شهر را پر می کند و حالا فصل جفت یابی انتخاباتی! و  "دون پاشی" و شکار و شکار شدن است.

 فیلم "رحمان ۱۴۰۰" نمونه ژانر سینمایی از همان مشام تیزشده طیف مافیا-پولشوی از سیاست است: انتخابات مجلس در پیش روست و بوی کباب یا الاغ داغ! در فضای سیاسی پیچیده است: گروهی به هر قیمت قصد دارند دولت را زمین بزنند و ثروت و قدرت و نفوذ و پارتی کلفت و مرکز رصد و ...هم دارند ، اما دم خروسی که انتخاب کرده اند یا خود، خود را مرغ عروسی سیاستمدران کرده است، بشدت "تابلو" است:

تهیه کننده ای که سینما را از بازی در فیلم های ایرج قادری شروع کرد و نزد خواص و عوام سینما معروف است به "مافیای سینمای ایران"

دستگاه پولسازي كه يك سال بعد از تسلط تيم احمدي نژاد بر سينما در سال ٨٥ فيلم نصف مال من، نصف مال تو را ساخت ؛ داستان دو هوو كه نمي دانند يك شوهر دارند و با يكديگر دوستند. سرتيپي كه در اوج وقايع سال ٨٨ با نيش زنبور سبك سخيف فيلم فارسي را با ستاره هاي موجه سينما روي پرده برد. او با ورود آقايان ممنوع، زيركانه موضوع حيا و نجابت را هدف قرار داد. 
او سال ٩٣ فصل انار را كه پرداختي ناشيانه به موضوع قيوميت در ازدواج بود دستمايه فيلم جديدش قرار داد.

فصل مشترک فیلم ها، شوخی ها یا فانتزی های جنسی است اما این همه ماجرا نیست، 

سرتیپ سینمای ایران! به پول و قدرت نه نمی گوید، و تخصص اش  هوا کردن چهره هاست، می خواهد دکتر مسعود صابری، خواهرزاده خودش به عنوان خواننده ای نوظهور اما بشدت غیرحرفه ای و فالش خوان باشد یا چهره های تکراری سیاسی اما این بار با گریم و استراتژی جدید !   فقط بخاطر بیاورید که سبک تبلیغاتی عجیب و مشمئزکننده  و البته بی هزینه (از نظر حقوقی و قانونی) که برای فیلم "به وقت شام" (که  پخش کننده اش همین اقا بود) در پردیس کوروش-که رئیس آن هم همین آقای تهیه کننده بود : عده ای با لباس داعش در سینما، تبلیغ فیلم حاتمی کیا را کردند ! 

برای کسانی که پشت پرده های سیاست ایران را دنبال می کنند، فیلم رحمان ۱۴۰۰ به اندازه کافی گویا است: این فیلم که نامش از شعار حامیان اسحاق جهانگیری بعد از درخشس کوتاه او در انتخابات ۱۳۹۶ گرفته شده است  این روزها بخاطر حجم بی سابقه و زننده شوخی های جنسی، جنجالی شده است(اتفاقی که شواهد نشان می دهدنتیجه کار حرفه ای تبلیغات چی های فیلم  باشد) با دور زدن قوانین و ممیزی ها، نسخه اصلاح نشده این فیلم روی پرده بود تا کم کم صدای همه درآمد، رحمان ۱۴۰۰ قرار است با شکستن تابوها و البته رکورد فروش، پول های نه چندان تمیزی برای انتخابات ۹۶ و ۱۴۰۰ تولید کند یا به بیان دقیق تر به کسانی که می دانیم و می دانند "قرض" بدهد و بعد از رسیدن موعد، اصل پول را به همراه سود از برنده انتخابات بازپس بگیرد،حواشی فیلم رحمان ۱۴۰۰ یک کلاس کامل جامعه شناسی و علوم سیاسی است، آن را از دست ندهید.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: