برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۷۳۴
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
ایرنا - مشاور عالی سازمان سنجش آموزرش کشور، گفت: فرصت مجدد ثبت نام در کنکور سراسری 98 تا چهارشنبه ادامه دارد و برای این آزمون دو نوع سوال طراحی می شود.

حسین توکلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه ایرنا، خاطرنشان کرد: ثبت نام کنکور سراسری سال 98 برای پذیرش دانشجو در رشته ‌های با آزمون و دوره ‌های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس‌ های خودگردان دانشگاه ‌ها، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، ظرفیت مازاد دانشگاه‌ ها و رشته ‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی انجام می ‌شود.

وی افزود: داوطلبانی که موفق نشدند سوابق تحصیلی خود را دریافت کنند تا روز چهارشنبه 22 اسفندماه جاری مهلت دارند با مراجعه به سامانه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

به گفته مشاور عالی سازمان سنجش، تا ساعت 9 صبح امروز 20 اسفند تعداد 6 هزار و 105 نفر و در مهلت پیشین ثبت نام، یک میلیون و 76 هزار و 657 نفر در این آزمون ثبت نام کردند.

توکلی در مورد شرایط ثبت نام داوطلبان نظام قدیم و جدید کنکور سراسری 98، یادآور شد: برای داوطلبان نظام آموزشی جدید 6-3-3 (دانش آموزان فعلی نظام جدید پایه دوازدهم) یک نوع سوال و برای نظام آموزشی سالی واحدی و ترمی واحدی که دارنده پیش‌ دانشگاهی هستند همچنین نظام قدیم یک نوع سوال طراحی می شود.

یادآور می شود که آزمون سراسری سال 98 در روزهای پنجشنبه و جمعه 13و 14 تیرماه 98 برگزار می شود.

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ظرفیت پذیرش در آزمون سراسری 98 را 760 هزار نفر اعلام کرد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: