برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۶۸۵
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
آن طور که نیویورک تایمز نوشته این عملیات جدید نیست و در زمان روسای جمهوری پیش از دونالد ترامپ، از جمله باراک اوباما هم ادامه داشته است.
هشت صبح: روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی اختصاصی نوشت: آمریکا برای اخلال در برنامه موشکی ایران عملیاتی فوق‌سری در دست دارد و تلاش می‌کند با وارد کردن قطعات قلابی به ایران موشک‌های ساخت این کشور را معیوب کند.

نیویورک‌تایمز، در گزارش اختصاصی خود نوشت: "کاخ‌سفید از زمان ورود دونالد ترامپ به عملیات آمریکا برای خراب‌کاری در برنامه موشکی و راکتی ایران شتاب بخشیده است."

نیویورک‌تایمز مدعی است این اطلاعات را از مقام‌های سابق و فعلی دولت آمریکا به دست آورده که به این روزنامه گفته‌اند این عملیات سری بخشی از تلاش آمریکا برای تضعیف نظامی ایران و ضربه به اقتصاد این کشور است.

پیش‌تر هم از طریق کرم اینترنتی استاکس‌نت برای اخلال در برنامه هسته‌ای ایران اقدام شده بود، که نقش آمریکا و اسرائیل در آن افشا شد.

آن طور که نیویورک تایمز نوشته این عملیات جدید نیست و در زمان روسای جمهوری پیش از دونالد ترامپ، از جمله باراک اوباما هم ادامه داشته است.

مقام‌های آمریکایی، که هویتشان فاش نشده، همچنین به نیویورک‌تایمز گفته‌اند ارزیابی موفقیت این برنامه که "تاکنون وجود آن علنی نشده بود" غیرممکن است، هر چند ایران ظرف همین یک ماه گذشته دو پرتاب ناموفق موشک‌های ماهواره‌بر را تجربه کرده است..
اشاره این روزنامه آمریکایی به پرتاب روز ۱۵ ژانویه موشکی است که قرار بود ماهواره پیام را در مدار زمین قرار دهد و ایران رسما پرتاب و ناموفق بودن ماموریت آن را به همراه تصاویری منتشر کرد. اما پرتاب دوم که هفته گذشته مورد توجه رسانه‌های آمریکایی قرار گرفت از سوی ایران تایید یا تکذیب نشده است.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی