برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۶۷۷
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
افزايش تنش ميان دولت و اصلاح طلبان تندرو
چهره هاي نزديك به دولت يا آنها كه در دولت به نان و نوايي رسيده اند به دفاع از سخنان روحاني پرداخته و آنها كه از قافله عقب افتاده اند، در سراشيبي و روزشمار پايان دولت روحاني به انتقاد از وي مي پردازند.
هشت صبح: سخنان روز پنج شنبه حسن روحاني درباره بي وفايي برخي حاميان سابق رئيس جمهور و پس از آن سخنان محمود واعظي رئيس دفتر رئيس جمهور درباره عدم ائتلاف دولت با اصلاح طلبان تندرو موجي از واكنش ها را در ميان اصلاح طلبان به وجود آورده است. 

چهره هاي نزديك به دولت يا آنها كه در دولت به نان و نوايي رسيده اند به دفاع از سخنان روحاني پرداخته و آنها كه از قافله عقب افتاده اند، در سراشيبي و روزشمار پايان دولت روحاني به انتقاد از وي مي پردازند. 

در همين ارتباط محمدجواد حق‌شناس، عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی و عضو شوراي شهر تهران واكنش شديدي به اظهارات اخير محمودواعظي رئيس دفتر رئيس جمهوري درباره  عدم ائتلاف با اصلاح‌طلبان تندرو در انتخابات سال 92 و 96 داشته است. 

مهمترين بخش هاي مصاحبه حق شناس با خبرگزاري تسنيم به شرح زير است: 

اظهارات آقای واعظی با واقعیات انطباق ندارد.

وی افزود: آقای روحانی در شرایطی در سال 92 وارد عرصه رقابت‌ها شد که بسیاری از چهره‌های  شناخته شده‌ جریان اصلاحات به دلیل رد صلاحیت از حضور در انتخابات بازمانده بودند.

اگر حمایت اصلاح‌طلبان نبود؛ قطعا آقای روحانی نمی‌توانست پیروز انتخابات شود.

واعظی شناختی از فضای سیاسی کشور ندارد.

سوال من از آقای روحانی این است "شما که اینگونه از بی‌وفایی‌ها گله می‌کنید چرا به رئیس دفتر خودتان تذکر نمی‌دهید تا اظهاراتی را بیان نکند که مورد دلخوری جامعه و کسانی شود که تلاش جدی برای حضور شما در این جایگاه انجام دادند؟"

متاسفانه تاکنون تلاشی برای تشکیل کارگروه تبادل نظر میان اصلاح‌طلبان و دولت از سوی آقای واعظی که به عنوان رئیس دفتر رئیس‌جمهور ماموریت فراهم کردن شرایط تشکیل این کارگروه مشترک را برعهده داشتند، انجام نشده است. 

گروهی از اصلاح‌طلبان را که در مقطعی  بحث عبور از رئیس دولت اصلاحات و یا تحریم انتخابات را مطرح می‌کردند را می‌توان در دایره افراد تندرو به حساب آورد.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها