برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۶۵۷
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
روسای گروه دوستی ایرانی و ایرلندی، برجام را یک دستاورد برجسته دیپلماتیک دانستند و همگام با مواضع محکم ایران و اتحادیه اروپا، بر اهمیت اجرای کامل آن تاکید کردند.
هشت صبح: روسای گروه های دوستی ایرانی و ایرلندی در بیانیه مشترکی، برجام را یک دستاورد برجسته دیپلماتیک دانستند و اعلام کردند که همگام با مواضع محکم ایران و اتحادیه اروپا، بر اهمیت اجرای کامل آن تاکید دارند.

به گزارش خانه ملت، روسای ایرانی و ایرلندی گروه دوستی پارلمانی، امروز- شنبه - در بیانیه مشترک که به دنبال سفر هفته گذشته گروه دوستی پارلمانی ایران به این کشور تهیه شد، تصریح کردند: ما به فرصت ها و ظرفیت های ممتازی که برای توسعه همکاری بین ایران و ایرلند وجود دارد، اذعان داریم. لازم است این ظرفیت ها و فرصت ها در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری، علمی و فرهنگی محقق شوند.

روسای ایرانی و ایرلندی در این بیانیه مشترک اظهار داشتند: حجم فعلی مبادلات تجاری سالانه بین ایران و ایرلند، حدود 140 میلیون یورو است که با ظرفیت ها و توانمندی های دو طرف متناسب نیست. حمایت از تجارت بیشتر و همکاری اقتصادی، لازمه تقویت همکاری بین دو کشور است.

دستاورد سفر كواكبيان به ايرلند: برجام یک دستاورد برجسته دیپلماتیک است

روسای گروه دوستی پارلمانی در بیانیه مشترک خود بیان کردند: ما دیدگاه های مشترکی درخصوص مسایل مهم بین المللی مانند امحاء سلاح های کشتار جمعی، ترویج چند جانبه گرایی و مخالفت با یک جانبه گرایی و مقابله با تروریسم داریم. ایران و ایرلند اهمیت زیادی برای حل و فصل دیپلماتیک و صلح طلبانه بحران های منطقه ای و بین المللی قائل هستند.

روسای گروه دوستی ایرانی و ایرلندی، برجام را یک دستاورد برجسته دیپلماتیک دانستند و همگام با مواضع محکم ایران و اتحادیه اروپا، بر اهمیت اجرای کامل آن تاکید کردند.

روسای ایرانی و ایرلندی این گروه دوستی در بیانیه مشترک خود اعلام کردند: نظر به آثار و فواید مهم دیدارهای دوره ای پارلمانی بین ایران و ایرلند، ما تعامل بیشتر و دیدارهای مقامات ارشد دولتی دو کشور با رویکرد توسعه همکاری در سطوح دوجانبه و بین المللی را تشویق می کنیم. 
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: