برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۶۳۷
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
آقای لاریجانی چهره‌ای سیاسی است که عملکرد خوبی هم داشته است و در حمایت از برنامه‌های دولت طبیعتاً حامی آقای روحانی بوده اما این‌که 1400 اصلاح‌طلب‌ها بخواهند از چه‌کسی حمایت کنند طبیعتاً این را باید مجموعه اصلاح‌طلبان تصمیم بگیرند که از چه‌کسی حمایت کنند.
هشت صبح: "محمدرضا راه‌چمنی" از جمله چهره‌های شناخته‌شده جریان اصلاح‌طلبی است که در دوره دولت اصلاحات وی را با حزب همبستگی و ریاست سازمان بهزیستی می‌شناختند. راه‌چمنی سابقه 16 سال حضور در پارلمان (از سال 63 تا 79) و نمایندگی مردم سبزوار را در کارنامه دارد. وی که در دولت دوم اصلاحات رئیس سازمان بهزیستی کشور بود، با پیروزی حسن روحانی در انتخابات سال 92، حزب وحدت و همکاری ملی را تأسیس کرد و هم‌اکنون دبیرکل این حزب است. عضویت در شورای عالی سلامت کشور، شورای عالی نظام پزشکی و نمایندگی آیت الله هاشمی رفسنجانی در امور رسیدگی به وضعیت بهداشت و درمان جبهه و جنگ از سال 65 تا پایان جنگ تحمیلی، از دیگر سوابق اوست.

وي در گفت و گو با تسنيم درباره عملكرد اصلاح طلبان گفته است:

دولت آقای روحانی از حمایت اصلاح‌طلب‌ها و اصولگرایان معتدل برخوردار بود. در دولت یازدهم علی‌رغم اینکه اشکالاتی مثل هر دولت دیگری وجود داشت ولی مجموعاً عملکرد دولت آقای روحانی خوب بود.

بدشانسی که دولت آقای روحانی داشت تغییر رئیس جمهور و دولت در آمریکا و روی کارآمدن فردی چون ترامپ در این کشور بود که بدون توجه به قطعنامه‌های شورای امنیت و به‌شکل یک‌سویه از برجام خارج شد.

نمی‌توان نقش برخی ناکارآمدی‌ها در دولت به‌ویژه در بخش اقتصادی را نادیده گرفت.

من نمی‌دانم آقای روحانی دوراندیشی این را داشته که روزی فردی مثل ترامپ در آمریکا به قدرت برسد یا نه اما به هر حال معتقدم لازم بود که دولت از ماه‌ها پیش در راستای سیاست‌های کلی نظام و فرمایشات رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی ورود کند. 

هم‌اکنون در کشور حدود 1700 نماینده ادوار مجلس حضور دارند که تجارب زیادی از سالهای حضور در قوه مقننه دارند و لازم است که از این افراد استفاده شود.

بزرگان جریان اصلاحات بر این باورند که شورای سیاست‌گذاری به‌شکل موقت اداره امور اصلاح‌طلبان را به‌عهده دارد تا اینکه با تشکیل پارلمان اصلاحات وظیفه سیاست‌گذاری به‌عهده این نهاد بالادستی قرار گیرد.

این‌که اصلاح‌طلبان از دولت روحانی حمایت کردند به این معنا نیست که بدنه دولت تماماً از نیروهای اصلاح‌طلب شکل گرفته باشد. امروز شاهد هستیم که یک حزب یا دو حزب به‌عنوان مثال حزب اعتدال توسعه که ریشه اصلاح‌طلبی نیز ندارد، بسیاری از پست‌های مدیریتی را در اختیار گرفته است، اما به هر حال از آنجا که آقای روحانی با حمایت مستقیم اصلاح‌طلبان در انتخابات به پیروزی رسید بنابراین عملکرد این دولت چه خوب باشد و چه بد، در نهایت به سرنوشت اصلاح‌طلبان گره خورده است، همان‌طور که عملکرد فراکسیون امید در مجلس و شورای شهر تهران به‌پای اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود.

نمی‌دانم چه مسائلی بین آقای جهانگیری و رئیس دفتر آقای روحانی و دیگران وجود دارد که موجب بیان آن اظهارات از سوی آقای جهانگیری شده بود.

آقای لاریجانی چهره‌ای سیاسی است که عملکرد خوبی هم داشته است و در حمایت از برنامه‌های دولت طبیعتاً حامی آقای روحانی بوده اما این‌که 1400 اصلاح‌طلب‌ها بخواهند از چه‌کسی حمایت کنند طبیعتاً این را باید مجموعه اصلاح‌طلبان تصمیم بگیرند که از چه‌کسی حمایت کنند.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: