برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۶۰۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴
رئیس انجمن واردکنندگان کود وسم میزان سموم کم خطر کشور را 7 درصد اعلام کرد و گفت:مصرف سموم پرخطر در کشور بالاست.

7 درصد سموم مصرفی کم خطر استمهدی حسینی رئیس انجمن واردکنندگان کود و سم در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه واردات کود با مشکلات متعددی روبروست، اظهار کرد: با وجود آنکه بذر، آفت کش و سموم جز اولویت یک واردات هستند، اما هنوز این موضوع برای کود مشخص نیست.

وی با اشاره به اینکه مشکل واردکنندگان برای کود بر سر ارز نیماست، افزود: طی روزهای اخیر، واردکنندگان ظرف مدت سه ساعت برای واردات هر کیلو کود آهن 10 هزار تومان مابه التفاوت پرداخت کردند که انتظار می رود ارز نیما به واردات آن اختصاص یابد.

حسینی انتقاد از این مسئله که میزان سموم کم خطر در کشور تنها به 7 درصد می رسد، بیان کرد: در نشست اخیر در اتاق بازرگانی به وزیر جهاد کشاورزی گفته شد که چرا اجازه جایگزینی سموم دارای کارانت کم و باقی مانده در حد صفر را نمی دهند؟ و همچنان مصرف سموم پرخطر در کشور بالاست.

به گفته وی بارها اعلام کرده ایم که در رابطه با کود، سموم، بذر و آفت کش ها که قوت اصلی مردم در ارتباط با آن هاست باید از بهترین نوع تهیه شود تا بتواند با سرطان ها مبارزه کند نه اینکه خود منجر به ایجاد سرطان در بین آحاد جامعه شود.

رئیس انجمن واردکنندگان سم و کود در پایان با اشاره به ضرورت استقبال بانک ها مبنی بر تسهیل شرایط بازگشت دیون کشاورزان تصریح کرد: از وزیر جهاد کشاورزی تقاضا کردیم که به بانک ها اعلام کند تا شرایط برای بازگرداندن دیون معوق کشاورزان تسهیل شود چرا که هم اکنون برخی بانک ها تا 31 درصد سود و جریمه از افراد تامین کننده نهاده و کشاورزانی که به دلیل خشکسالی و ... نتوانستند بازگشت پول داشته باشند، دریافت می کند در حالیکه هیج جای دنیا بانک ها چنین رفتاری با کشاورزان ندارند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: