برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۵۹۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
سرهنگ سید نورالدین حسینی رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: حدود ۲ ماه قبل پرونده‌ای درباره کلاهبرداری از شهروندی اراکی به پلیس آگاهی استان مرکزی ارجاع شد و تحقیقات کارشناسی کارآگاهان پلیس برای بررسی ماجرا کلید خورد . 

سرهنگ حسینی افزود: شاکی با حضور در پلیس آگاهی اذعان داشت که شخصی که خود را مجری یکی از شبکه‌های رادیویی معرفی می‌کرد، در تماس تلفنی با او اعلام داشته که او برنده جایزه یک مسابقه شده و برای دریافت جایزه به یک خودپرداز مراجعه کند که بعد از مراحلی که فرد تماس گیرنده بیان می‌کند، او متوجه کسر مبلغ ۳۰ میلیون ریال از حساب بانکی اش می‌شود.


ردپای مجری قلابی 
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی با اشاره به آغاز تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس برای بررسی موضوع ادامه داد: با آغاز تحقیقات پلیس، سرنخ‌هایی از فرد تماس گیرنده در یکی از استان‌های مرکزی کشور به دست آمد و در تکمیل بررسی‌های این فرد شناسایی شد.

وی بیان کرد: با هماهنگی انجام شده با مرجع قضائی، تیمی از کارآگاهان پلیس به محل سکونت این فرد اعزام شدند و در عملیاتی او را دستگیر و از این فرد تعدادی سیم کارت و کارت بانکی کشف و در استعلام انجام شده، مشخص شد که او فردی سابقه دار و دارای جرائم متعدد کیفری است.

شناسایی مالباختگان در ۶ استان کشور 
سرهنگ حسینی با اشاره به بازجویی‌های تخصصی کارآگاهان پلیس در تکمیل این پرونده گفت: با ادامه تحقیقات کارآگاهان پلیس ۷ نفری که توسط این فرد به این شیوه از آنان کلاهبرداری شده بود در استان‌های اصفهان، مرکزی، هرمزگان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و استان فارس شناسایی شدند.

وی در پایان با اشاره به ادامه تحقیقات تکمیلی در این پرونده گفت: پلیس بار‌ها تاکید کرده اگر قرار است هر گونه وجهی تحت هر عنوان به حساب عابر بانک شما واریز یا انتقال یابد، لازم نیست به دستگاه‌های خودپرداز بانک مراجعه کنند و تنها با ارائه شماره کارت و یا شماره حساب امکان واریز وجه نقد امکان پذیر است و شهروندان در تماس افراد ناشناس مواظب شگرد‌های متقلبانه آنان باشند و موارد مشکوک را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند./ باشگاه خبرنگاران 
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی