برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۵۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
برنامه گوشه هایی از تاریخ پهلوی با موضوع بررسی یادداشت های اسدالله علم، با حضور جواد منصوری (کارشناس تاریخ پهلوی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه جواد منصوری با اشاره به جلد اول کتاب یادداشت های اسدالله علم، گفت: محمدرضا پهلوی در سفر به اوکراین یا رییس جمهور و نخست وزیر ایران کشور می گوید که اسدالله علم از تربیت شده های انگلیس است و علاقه ی زیادی به ویسکی دارد.

وی افزود: محمدرضا پهلوی اسدالله علم را از وطن پرست ترین رجال کشور می دانست. 

این کارشناس تاریخ ایران با اشاره به این که شاه اسدالله علم را به مذاکره با شوروی می برد، اظهار داشت: اسدالله علم به دلیل ارائه گزارش دقیق و انگلیس در مذاکرات شاه با شوروی سابق حضور داشته است.

وی اضافه کرد: اسدالله علم هیچ وقت جاسوسی انگلیس را تکذیب نکرده و با رفتارهای خودش ارادت خود را به انگلیس ثابت کرده است.

جواد منصوری با بیان این که اسدالله علم از نظر دینی و اعتقادی انسانی بسیار بی حیا بود، عنوان کرد: اسدالله علم همیشه اعتقادات دیگران به دین را مورد تمسخر قرار می داده است.

وی با اشاره به این که اسدالله علم ادبیات اهانت آمیزی داشته است، تصریح کرد: اسدالله علم همیشه با ادبیاتی بسیار اهانت محور جامعه روحانیان را مورد خطاب قرار می داده است.

فایل صوتی این برنامه از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، لازم به ذکر است که برنامه گوشه هایی از تاریخ پهلوی هر روز سال ۱۳:۱۰ از شبکه رادیویی گفت و گو پخش می شود.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: