برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۵۴۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
هشت صبح: رئیس‌جمهور گفت: هر روز لیست قیمت اجناس را می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است؟ مخصوصا کسانی که حقوق ثابت دارند، اما ما در برابر این شرایط باید تسلیم شویم یا باید به همدیگر امید دهیم و کمک کنیم؟

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با بیان اینکه دانشگاه تهران دانشگاهی قدیمی کهن و برتر است، گفت: حقوقدانان ما در همین دادگاه لاهه همین دانجشویان دانشگاه تهران بودند. یکی از آن افرادی که سخن می‌گفت: جز همکلاسی‌های ما در دانشکده حقوق بود.

وی افزود: دانشگاه نقش مهمی برای اداره جامعه ما دارد، اگر نقدی بر مدیران وارد می‌شود باید بپذیریم به نوعی نقد بر دانشگاه هم است؛، چون در همین مرکز تربیت شده و فرهیخته شدند.

رئیس‌جمهور گفت: علت موفقیت دولت یازدهم امید به آینده بود. نقد بیش از حد می‌تواند مفید نباشد، به حدش هم مفید و هم لازم است.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع نقد از دولت گفت: یه عده استاید داریم که اصلا ندیدم مصاحبه کنند و در روزنامه حرف بزنند، اما مرتب برای من نامه می‌نویسند، خب این تاثیر‌گذارتر است، استادی که در مبحث اقتصادی نقد دارد و برای من مستقیم نامه می‌نویسد و من هم به دقت می‌خوانم و پیام تشکر را برایش می‌فرستم و می‌گویم نامه شما را خواندم و تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: یکی هم می‌رود مصاحبه می‌کند گاهی نقد به اندازه بسیار مفید است و نقد بیش از حد مثالش همان نمک است، نمک طعام به اندزاه لازم است، بیش از اندازه باشد که نمی‌توان خورد. دانشگاه باید نقاد و پرسشگر باشد و باید دولت را نقد کند و تردید در این بحث وجود ندارد. البته باید با اطلاعات کافی باشد.

رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به معیشت مردم گفت: هر روز لیست قیمت اجناس را می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است؟ مخصوصا کسانی که حقوق ثابت دارند، اما ما در برابر این شرایط باید تسلیم شویم یا باید به همدیگر امید دهیم و کمک کنیم؟
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: