برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۵۴۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
این اسناد نشان می دهد که به عنوان نمونه، در سال ۲۰۱۵ جرد کوشنر خانه ای ۱.۷ میلیون دلاری به عنوان دستمزد و بهره سرمایه گذاری خود دریافت کرده است. اما این درآمد چشمگیر لابلای ۸.۳ میلیون دلار ضرر و زیان مالی که به نام وی ثبت شده، گم شد!
هشت صبح: روزنامه نیویورک تایمز به مدار ک محرمانه ای دست یافته که نشان می دهد داماد و مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا در فاصله سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۶ با حساب سازی بخش اعظمی از مالیات خود را نپرداخته است.

به گزارش مهر، روزنامه نیویورک تایمز به تازگی به اسناد محرمانه ای دست یافته است که نشان می دهد «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در فاصله سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۶ با حساب سازی و سوء استفاده از گریزگاه‌های قانونی، از پرداخت بخش اعظمی از مالیات بر درآمد خود طفره رفته است.

ظرف یک دهه گذشته، شرکت خانوادگی جرد کوشنر برای خرید املاک و مستغلات میلیاردها دلار هزینه کرده است. سرمایه گذاریهای فردی کوشنر نیز در حوزه سهام اوج گرفت؛ به طوری که ثروت خالص او با افزایش ۵۰۰ درصدی به حدود ۳۲۴ میلیون دلار رسید.

با این حال، اسناد مالی محرمانه ای که به رؤیت روزنامه نیویورک تایمز رسیده است، نشان می دهد که طی سالهای گذشته، جرد کوشنر- داماد رئیس جمهور ترامپ و مشاور ارشد کاخ سفید- ظاهراً از پرداخت مالیات بر درآمد خود به دولت فدرال آمریکا طفره رفته است.

طبق این اسناد، صورتحسابهای مالیاتی کوشنر حاصل یک مانور معمول برای کاهش نرخ مالیات هستند که هرساله میلیونها دلار ضرر و زیان را به نام کوشنر ثبت می کنند. اما به نظر می رسد که این ضرر و زیانها تنها بر روی کاغذ هستند و آقای کوشنر و شرکت وی هیچگونه ضرر مالی متحمل نشده اند.

این اسناد نشان می دهد که به عنوان نمونه، در سال ۲۰۱۵ جرد کوشنر خانه ای ۱.۷ میلیون دلاری به عنوان دستمزد و بهره سرمایه گذاری خود دریافت کرده است. اما این درآمد چشمگیر لابلای ۸.۳ میلیون دلار ضرر و زیان مالی که به نام وی ثبت شده، گم شد! ضرر و زیانی که ادعا می شود دلیل اصلی آن، «کاهش قابل توجه بهای» املاک و مستغلاتی است که تحت تملک کوشنر و شرکت وی قرار دارند.

در واقع، این اسناد مالی به گونه ای تنظیم شده است که در آن، هیچگونه مدرکی دال بر قانون شکنی از سوی شرکت جرد کوشنر نمی توان یافت؛ تا جایی که وکیل کوشنر نیز مدعی شده است که جرد «تمام بدهی مالیاتی خود را پرداخته است».
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: