برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۴۹۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۱
افشاگري يك نماينده مجلس
بازرسی کل کشور، دستگاه های اطلاعاتی امنیتی، استانداری ها، شوراهای بالادست، شورای عالی استانها، هیات حل اختلاف مرکزی و هیات حل اختلاف استان‌ها نیز بر شوراها نظارت دارند.
هشت صبح: محمد محمودی شاه نشین عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، از اصلاح قانون انتخابات شوراها برای کاهش اعمال سلیقه نمایندگان در بررسی صلاحیت نامزدهای شوراهای شهر و روستاها خبر داد و گفته: برخی معتقدند نظارتی بر شوراها وجود ندارد، اما به نظر من شوراها تنها نهادی هستند که ناظران زیادی دارند. کمیته تطبیق که متشکل از دادستان و فرماندار است بر تمام مصوبات شوراها نظارت دارند و اگر مصوبات شورا در این کمیته تایید نشود، در شهرها و روستاها قابلیت اجرا ندارد.

محمودی ادامه داد: برای عضویت در هر شورا ۱۰۰ نفر نامزد می شوند که از این میان هفت نفر انتخاب می شوند، ۹۲ نفر دیگر و افراد علی‌البدل به عنوان رقبای اعضای شوراها ناظران جدی بر عملکرد اعضای شوراها هستند.

وی گفت: این اواخر شنیدیم حتی این رقبای انتخاباتی برای یکدیگر دام پهن می کنند. برای همه محرز شد که تخلف اعضای شورا در بابل دامی بود که از سوی رقبای این افراد پهن شده بود. حدود یک سال روی این دام‌گذاری کار شده بود البته این افراد تخلف کردند و باید با آنها برخورد شود. شروع این تخلف با مچ‌گیری انجام شد.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در پنجمین دوره انتخابات شوراها ادامه داد: بازرسی کل کشور، دستگاه های اطلاعاتی امنیتی، استانداری ها، شوراهای بالادست، شورای عالی استانها، هیات حل اختلاف مرکزی و هیات حل اختلاف استان‌ها نیز بر شوراها نظارت دارند.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: