برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۴۴۸
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
مقام ارشد سابق موساد با اذعان به تحول موشکی حزب‌الله لبنان گفت، حزب‌الله اینک می‌تواند راکت‌های سنگین ساخت خود را به موشک‌های دقیق تبدیل کند.
هشت صبح: منابع صهیونیست به رشد توان نظامی حزب‌الله لبنان اعتراف کردند.

به‌نوشتۀ روزنامه «جروزالم پست»، حزب‌الله به‌تازگی موفق شده به سامانه‌های هدایت دقیق مبتنی بر «جی .پی. اس» دست یابد و این موجب می‌شود تا راکت‌های سنگین مقاومت به موشک‌های دقیق مبدل شوند.

«نفتالی گرنوت» معاون سابق موساد در نشست «هرتزیلیا» با اعتراف به این مسئله گفت که این فعل و انفعال مرحلۀ جدیدی در رشد توانمندی حزب‌الله در ساخت راکت‌های پیشرفته و برد بلند و با دقت هدف‌گیری بالا به حساب می‌آید.

بر اساس این گزارش، این مسئله موجب می‌شود که قدرت حزب‌الله در نبرد آیندۀ احتمالی با (رژیم) اسرائیل نیز «مهلک‌تر» شود.

این مقام اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در ادامه اظهار نظر خود دربارۀ توانمندی نیروهای مقاومت حزب‌الله لبنان گفت، اعتماد به نفس حزب‌الله به‌خاطر پیروزی در عرصه سوریه افزایش یافته است.

 به‌نوشتۀ این روزنامه، گرانوت با اشاره به شکست عملیات نظامی تل آویو در انتقال فن‌آوری نظامی به حزب‌الله گفت: «با وجود تلاش اسرائیل برای جلوگیری از انتقال سلاح‌های پیشرفته، حزب‌الله به نسبت گذشته بسیار قوی‌تر است. نیروهای حزب‌الله موشک‌های ضدهوایی، ضدتانک و اخیراً تعداد کمی سامانه‌های هدایت دقیق مبتنی بر جی‌پی‌اس دریافت کرده‌اند که به آن‌ها کمک می‌کند تا راکت‌های سنگین را به موشک‌های دقیق تبدیل کنند.»
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: