برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۴۱۱
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷
حوزه گردشگری سلامت ارزآوری و نام آوری دارد. در شرایط تحریم وزارت امور خارجه وظیفه خود می داند که در بحث تامین دارو تلاش کند چرا که حوزه ای است که مورد تحریم ظالمانه آمریکا قرار گرفته است.
هشت صبح: وزیر امور خارجه کشورمان گفت: حوزه دارویی از استثناهای تحریم ها آمریکا است، ولی این هم مثل باقی حرف هایشان شعار است.

وزیر امور خارجه کشورمان در مراسم امضا تفاهم نامه همکاری بین وزارتخانه های بهداشت و خارجه گفت: حوزه سلامت یکی از حوزه های پرافتخار کشور است که نقش مهم و برجسته ای در دیپلماسی کشور دارد.

وی افزود: امیدواریم خدمات بهتری به همکاران در وزارت بهداشت تقدیم کنیم، البته پیشرفت های ایران در زمینه علم بسیار قابل توجه بوده و معرف فعالیت های خوب کشورمان است .

این دیپلمات کشورمان با بیان اینکه با تلاش وزارت بهداشت جایگاه خوبی در زمینه علمی در دنیا پیدا کرده ایم، خاطرنشان کرد: یکی از حوزه های مهم دیپلماسی، دیپلماسی علمی است. مشکل ما در خصوص همکاری بین المللی و ارتقای سطح علمی مقداری کاستی داریم که تلاش می کنیم بهبود یابد و قوی تر شویم، همچنین در حوزه گردشگری سلامت می توانیم در دیپلماسی منطقه ای و اقتصاد مقاومت نقش مهمی دارد.

وزیر امورخارجه ادامه داد: حوزه گردشگری سلامت ارزآوری و نام آوری دارد. در شرایط تحریم وزارت امور خارجه وظیفه خود می داند که در بحث تامین دارو تلاش کند چرا که حوزه ای است که مورد تحریم ظالمانه آمریکا قرار گرفته است.

ظریف بابیان اینکه حوزه دارویی از استثناهای تحریم ها آمریکا است ولی این هم مثل باقی حرف هایشان شعار است، گفت: تلاش می کنیم تا در زمینه دارو به مشکلی روبرو نشویم و دسترسی مردم به خدمات پزشکی و علمی تسهیل شود.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: