برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۳۹۳
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
محمود سعادت و مجید شکاری، دو قاضی متخلفی هستند که علاوه بر قطعی شدن محکومیت آنها مشخصات و تصاویر آنها نیز رسانه ای شده است.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین ، بهمن ماه سال گذشته بود که رئیس قوه قضاییه خطاب به رؤسای کل دادگستری های سراسر کشور گفت: به همه افراد زیرمجموعه خود هشدار بدهید که هیچگونه فسادی از سوی بنده و دستگاه های نظارتی تحمل نخواهد شد و در آینده طبق برنامه ای خاص، آرای دادگاه عالی صلاحیت قضات پس از تأیید در دادگاه عالی تجدید نظر و تأیید رئیس قوه قضاییه همراه با نام و تصویر قضات متخلف در رسانه ها منتشر خواهد شد.

مردم طلب رشوه از سمت قضات را اطلاع بدهند 

در هفته قوه قضائیه هم، آیت الله آملی لاریجانی خطاب به مردم گفت: قوه قضاییه با کثرت قاضی و نیروی انسانی مواجه است و در این میان منکر فساد نیستیم و اگر مردم در جایی تخلفی دیدند و طلب رشوه ای شد از طریق سایت حفاظت اطلاعات و دادستانی کل اطلاع بدهند.

اگر چه برخورد با قضات متخلف در دستور کار قوه قضائیه قرار گرفته و حتی در سال گذشته برای ۲۵ قاضی درخواست تعلیق شده بود، اما هیچ وقت نام قضات متخلف رسانه ای نشد تا اینکه روز گذشته، محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه با اسم بردن از دو قاضی، خبر از تعلیق به کار آنها داد.

 وی در خصوص تخلفات این دو قاضی گفت: رئیس شعبه ۱۰۵ دادگاه کیفری ۲ اصفهان به نام آقای محمود سعادت فرزند حسینعلی به اتهام فساد اخلاقی پرونده اش در دادگاه عالی قضایی مطرح شد و به سلب صلاحیت قضایی و انفصال دائم از شغل قضایی محکوم گردید که این رای، چون اعتراض شده بود در تاریخ ۲۲ مرداد امسال قطعی شد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: