برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۳۹۱
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
اين نكته را هم اما بايد در نظر گرفت كه افرادي كه به نام متهم در دادگاه حاضر شده اند بر اساس تحقيقات امنيتي و قضايي مجرم شناخته شده اند و اتهام شان هم اتهام كمي نيست و قاضي با كمي تامل حتي مي تواند به اتهام تلاش براي بهم ريختن نظم نظام اقتصادي كشور براي آنها حكم محاربه و اعدام هم صادر كند.
گروه سياسي هشت صبح: دادگاه رسیدگی به اتهامات سه تن از متهمان اخلالگر در نظام اقتصادی کشور صبح یکشنبه در حالي به ریاست قاضی موحد در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد كه خنده هاي مستانه متهمان در حاشيه هاي دادگاه سبب عصبي شدن و واكنش هاي منفي توسط كاربران و مردم عادي در فضاي مجازي شد.

به گزارش هشت صبح، قهقهه هاي سه متهم بيش از هرچيز از اطمينان آنها از كوچك بودن مجازات شان- اگر تبرئه نشوند- حكايت دارد. اين اتفاق در هركجاي دنيا بيفتد متهمان از ترس بي آبرويي و مجازات قانون تا سطح خودكشي پيش مي روند اما گويا در ايران از اين خبرها نيست و بلكه برعكس؛ متهمان به راحتي حرمت دادگاه و قاضي را به هيچ مي انگارند و بي اعتنا به فسادي كه كرده اند و فشاري كه به زندگي مردم عادي وارد كرده اند، خنده هاي مستانه هم سر مي دهند. 

ماجراي خنده متهمان اخلال در نظام اقتصادي در دادگاه چه بود؟

راي قاضي دادگاه براي همه محترم است و لازم الاجرا. اين نكته را هم اما بايد در نظر گرفت كه افرادي كه به نام متهم  در دادگاه حاضر شده اند بر اساس تحقيقات امنيتي و قضايي مجرم شناخته شده اند و اتهام شان هم اتهام كمي نيست و قاضي با كمي تامل حتي مي تواند به اتهام تلاش براي بهم ريختن نظم نظام اقتصادي كشور براي آنها حكم محاربه و اعدام هم صادر كند. 

خنديدن قبل و بعد از دادگاه آن گونه كه رسانه ها آن را مخابره كرده اند اتفاق تلخي حتي بيش تر از فسادي است كه آنها مرتكب شده اند. آنها به چه مي خندند؟ به كاهش كيفيت زندگي مردم در كمتر از يك ماه؟ به سه برابر شدن قيمت دلار و كاهش شديد قيمت ريال ايران در كمتر از يك ماه؟ به اينكه يك خانواده ايراني اگر تصميم به خريد يخچال داشته باشد بايد به نسبت دوماه پيش براي آن سه برابر بيشتر پول بدهد؟ به اينكه حتي پوشك بچه را هم نمي توان به لطف اقدامات اين افراد به راحتي تهيه كرد؟ 

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: