برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۳۸۶
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
حاشيه اي بر سخنان معاون فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي
كانون مداحان مجموعه اي است كه با هدف متشكل كردن مداحان كشور توسط سازمان تبليغات اسلامي راه اندازي شد اما به نظر مي رسد بيشتر به دنبال كنترل كردن مداحان بوده است.
هشت صبح: حسین روحانی‌نژاد، معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی گفته سازمان تبليغات اسلامي به دليل عضو نبودن حاج منصور ارضي در كانون مداحان نمي تواند با وي برخورد كند. 

كانون مداحان مجموعه اي است كه با هدف متشكل كردن مداحان كشور توسط سازمان تبليغات اسلامي راه اندازي شد اما به نظر مي رسد بيشتر به دنبال كنترل كردن مداحان بوده است. 

اين مدير سازمان تبليغات سخنان حاج منصور ارضي در روز عرفه را محكوم كرده است. 

او با تأکید بر اینکه «چنین مداحی‌ها و اظهارنظرهایی برای جامعه مطلوب نیست»، اضافه می‌کند: «سازمان تبلیغات اسلامی با مداحان همکاری دارد و ما کانون مداحان را داریم منتها برخی عضو نیستند. مثل آقای ارضی که عضو کانون مداحان نیستند؛ بنابراین ما نمی‌توانیم به ایشان تذکر دهیم.»

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی در همین حال تأکید می‌کند: فردی که حرفی می‌زند باید پاسخگوی سخنانش به مراجع ذی‌ربط باشد و این مراجع باید این مسأله را پیگیری کنند.

درخواست معاون به ظاهر فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي براي برخورد با حاج منصور ارضي در حالي است كه علي مطهري نايب رئيس مجلس كه معمولا در انتقاد با كسي تعارف ندارد در واكنش به اين سخنان گفته بود: «صحبت آقای منصور ارضی در مراسم قرائت دعای عرفه گرچه حاکی از کینه عمیق ایشان نسبت به مرحوم آیت‌الله هاشمی و آقای رئیس‌جمهور و شامل توهین به این دو بزرگوار بود ولی انصاف این است که سخن وی دلالت بر قتل آقای هاشمی در استخر و نیز شامل تهدید رئیس جمهور به مرگ نبود، زیرا ایشان گفته است اینگونه افرادِ به زعم ایشان خیانتکار به شکل خاصی از دنیا می‌روند که موجب تعجب مردم می‌شود که چگونه چنین شخصی در چنین مکانی از دنیا رفت».

وجود افكاري مانند روحاني نژاد در سازمان تبليغات اسلامي كه از يكسوبه صورت غيرمستقيم خواهان كنترل مداحان به واسطه كانون مداحان مي شود و از سوي ديگر به حوزه اي ورود مي كند كه اساسا در حوزه اختيارات وي نيست، آفتي است كه اميدواريم حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئيس جديد سازمان تبليغات اسلامي فكري براي آن كند. 

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها