برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۳۸۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
اداره غذا و داروی آمریکا با فروش دستگاهی خاص موافقت کرده که می تواند به درمان افراد وسواسی کمک کند، این دستگاه مناسب افرادی است که روش های درمانی عادی بر روی آنها موفق نبوده است.


به گزارش فارس، اداره غذا و داروی آمریکا با فروش دستگاهی خاص موافقت کرده که می تواند به درمان افراد وسواسی کمک کند. این دستگاه مناسب افرادی است که روش های درمانی عادی بر روی آنها موفق نبوده است.

این دستگاه به طور خاص برای درمان طیفی از بیماری های مرتبط با وسواس فکری و عملی ساخته شده است. اختلال وسواس فکری یا عملی که به OCD مشهور است یک اختلال اضطرابی مزمن است که با اشتغال ذهنی مفرط درمورد نظم و ترتیب و امور جزئی و همچنین کمال‌طلبی همراه است، تا حدی که به از دست دادن انعطاف‌پذیری، صراحت و کارایی می‌انجامد.

این دستگاه با عنوان کامل Deep Transcranial Magnetic Stimulation System توسط شرکت برینز وی ساخته شده و با شبیه سازی جریان های مغناطیسی مغز و بررسی آنها تلاش می کند به مداوای افراد وسواسی و به خصوص کاهش عوارض این نوع وسواس های شدید مانند افسردگی و سردرد کمک کند.

این دستگاه با ایجاد میدان های مغناطیسی مشابه با میدان های مغناطیسی ایجاد شده توسط سلول های عصبی مغز این وظیفه را انجام می دهد و نمونه ای اولیه از آن که ده سال قبل تولید شده بود در سال 2013 به روزرسانی شد تا برای کاهش افسردگی مورد استفاده قرار بگیرد.

تایید نهایی این دستگاه برای عرضه به بازار بعد از انجام آزمایشاتی بر روی 100 بیمار صورت گرفته که در نهایت عملکرد دستگاه یادشده بر روی 38 درصد از بیماران مثبت بوده است. گفتنی است درمانی های سنتی و عادی بر روی بیماران وسواسی در 40 تا 60 درصد از موارد چندان موثر نیست.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: