برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۳۳۸
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
قانون طب سنتی جمهوری خلق چین توسط مقامات وزارت بهداشت و تعدادی از اساتید این کشور رونمایی شد.

مجموعه قوانین  طب سنتی کشور چین که حاصل سالهاکارعلمی وعملی مقامات وزارت بهداشت، فرهنگستان طب سنتی و اساتید تعدادی از دانشگاههای این کشور میباشد چندی پیش در کنگره جمهوری خلق چین مورد تصویب قرار گرفت که این امر موفقیت بزرگی برای ارتقا سطح اموزش، پژوهش و بویژه خدمات مختلف این طب از جمله طب سوزنی و گیاهان دارویی میباشد. این سند ملی که تاییده کنگره ملی جمهوری خلق چین را دارا میباشدجایگزین مجموعه قوانین قبلی خواهدشد که قبلا صرفا توسط وزارت بهداشت و دولتهای محلی تصویب شده بودند.

نسخه چینی و انگلیسی این سند امروز در محل مرکزملی همایشهای پکن باحضوری مقاماتی از وزارت بهداشت این کشور، فرهنگستان طب چینی، سفرابرخی کشورها وروسا و اساتیدبرخی دانشگاههای این کشورو به میزبانی فدراسیون جهانی طب سنتی چین رونمایی شد ، نکته قابل توجه این مراسم حضور یک استاد ایرانی در رونمایی از این سند بود، دکترامیرهومن کاظمی استاد ایرانی دانشگاه پکن و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران که بعنوان مشاور در نگارش این سند نیز همکاری داشته است یکی ازافرادی بود که در این مراسم رسمی از کتاب این قانون رونمایی کرد.

لازم به ذکر است خدمات طب سنتی چینی از جمله طب سوزنی و گیاهان دارویی در کنار طب رایج در همه بیمارستانهای کشوربه بیماران عرضه میشودو ازپوشش بیمه ای مشابه با طب رایج برخوردار است. از نکات قابل توجه این قانون الزام همه بیمارستانها و مراکز درمانی به ارایه خدمات طب سنتی چینی از جمله طب سوزنی و گیاهان دارویی با پوشش بیمه ای یکسان است. از دیگر نکات این سند تاکید بر ارتقا کیفیت اموزش و پژوهش در دانشگاهها طب سنتی چینی، به روز و مدرن کردن طب سنتی و تحقیقات بین المللی، تعرفه جدید خدمات درمانی، ارتقا کیفیت خدمات درمانی و حمایت از حقوق متقابل پزشک و بیماراست.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: