برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۴
دومین سالانه «بهارستان» این روزها میزبان یادبودی از عباس کیارستمی عکاس و فیلم‌ساز فقید ایرانی در خیابان‌های شهر تهران است.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، اثر «یادبود عباس کیارستمی» که توسط بهزاد شفق و المیرا رسولی راد در خیابان بهشتی، تقاطع خیابان خالد اسلامبولی(وزرا) ارائه شده است، ادای دینی از سوی سالانه «بهارستان» به این هنرمند بین‌المللی است.

بهزاد شفق هنرمند نقاش درباره اجرای این اثر در دومین سالانه «بهارستان» گفت: با توجه به اینکه عشق به طبیعت در کیارستمی برای همه ما یک درس بود، لذا طبیعی است که بخواهیم در فصل بهار و بیداری طبیعت به ایشان اشاره کنم و بخشی از «بهارستان» را به یادبود این بزرگوار اختصاص دهیم.

یادبود عباس کیارستمی در سطح شهر تهران


شفق که از هنرمندان بخش آثار حجمی و هنرهای محیطی، درباره اجرای این اثر در دومین سالانه بهارستان گفت: با توجه به اینکه ما امسال بهار دیگر عباس کیارستمی را به عنوان یک چهره برجسته و دوست داشتنی هنر دیگر در کنار خود نداریم، تصمیم گرفتم که کاری به ایشان در این رویداد تقدیم کنم.


وی ادامه داد: با توجه به اینکه عشق به طبیعت در کیارستمی برای همه ما یک درس بود؛ لذا طبیعی است که بخواهیم در فصل بهار و بیداری طبیعت به ایشان اشاره کنم و بخشی از «بهارستان» را به یادبود این بزرگوار اختصاص دهم.


لازم به یادآوری است،دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال ۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: