برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۳۰۰
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶
در قالب سلسله نشست‌های ستارگان محراب
امام جماعت مسجد قدس گفت: برپایی سلسله نشست‌های ستارگان محراب سبب می‌شود که ما شخصیت‌های علمی و مذهبی خود را به جهان معرفی کنیم که یکی از این شخصیت‌ها میرزا احمد آشتیانی است.
به گزارش ایسنا، آیت‌الله احمد اوسطی، استاد و مدرس مدرسه عالی شهید مطهری ظهر امروز (سه‌شنبه ۲۳ آذرماه) در سلسله نشست‌های ستارگان محراب ویژه بزرگداشت آیت‌الله میرزا احمد آشتیانی که در حوزه علمیه کوچه مروی برگزار شد، با اشاره به آیه ۳۳ سوره فصلت اظهار کرد: در این آیه خداوند به این امر اشاره می‌کند که بهترین ندایی که می‌تواند وجود داشته باشد این است که انسان‌ها مردم را به سمت خدا هدایت کنند.

وی گفت: مساله هدایت خلق و ارشاد مردم یک مساله ویژه در جهان خلقت محسوب می‌شود. بر همین اساس است که وقتی پیامبر(ص) ، حضرت علی (ع) را به یمن فرستاد به حضرت فرمود: اگر به دست تو یک نفر هدایت شود، این امر بهتر است از آنچه که خورشید بر آن می‌تابد.

تولیت مدرسه علمیه دارالسلام در ادامه با اشاره به شخصیت آیت‌الله میرزا احمد آشتیانی گفت: این آقا شاگردان زبردستی را تقدیم اسلام کرده است که از جمله آنها سیدجلال آشتیانی، آیت الله طباطبایی و حسن‌زاده آملی هستند و این فرد دارای سلامت نفس و پاکی روح بوده است.

امام جماعت مسجد قدس ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی‌های آیت الله میرزا احمد آشتیانی این بود که همواره به امور و احتیاجات مردم اهتمام ویژه‌ای داشته‌اند و از تظاهر، ریا و خودنمایی مبرا بودند همچنین در خلال تدریس و تربیت شاگرد ۶۵ اثر از خود به یادگار گذاشته است و در کنار تعلیمات برای توده مردم نیز همواره برنامه داشتند.

اوسطی تاکید کرد: برپایی سلسله جلسات ستارگان محراب می‌تواند شخصیت‌های علمی و مذهبی ما را به جهان معرفی کند. باید از این مجالس الگوگیری کنیم و یکی دیگر از مسائلی که باید در این سلسله جلسات به آن توجه داشته باشیم این است که گمان نکنیم که ستارگان فروزان روحانیت فقط در نجف و قم هستند بلکه در کوچه پس کوچه‌های تمام شهرها روحانیون و علمای به نام و بزرگی وجود دارد که باید آنها را به جامعه معرفی کنیم.

این استاد و مدرس مدرسه عالی شهید مطهری یادآور شد: این روحانیونی که همگان در محراب عبادت قرار گرفته‌اند از سلسله‌های عظیم روحانیت هستند که با توده مردم سروکار داشته‌اند و از نظر من سخت‌ترین مشاغل روحانیت است.

وی تاکید کرد: محور دروس و علوم حوزوی در مدرسه مروی یک تاریخ بسیار ارزنده و بزرگی دارد. متولیان این مدرسه از همه از بزرگانی مثل میرزا احمد آشتیانی، آیت الله مهدوی کنی و ... و غیره بودند. تربیت این بزرگان برجسته در تاریخ این مدرسه نشان دهنده آن است که خشت اولیه مدرسه براساس تقوا نهاده شده است.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی