برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۲۷۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۱
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران از آغاز به‌کار ستاد ملی فرماندهی و پشتیبانی سیلاب کشور و احتمال بروز سیلاب در پایان هفته جاری خبر داد.
تسنیم: سازمان هواشناسی دو روز پیش با صدور اطلاعیه ای، وضعیت هشدار برای احتمال رخداد آبگرفتگی، وزش باد شدید و سیلابی شدن مسیلها ورودخانه ها در پی تشدید بارش ها در بخش های مختلف کشور  اعلام کرد. ظهر امروز نیز وزارت نیرو نسبت به بروز سیل در هفته جاری به خصوص در روزهای پایانی هفته در بخش های مختلف کشور هشدار داد.

در این خصوص، «محمد حاج‌رسولی‌ها» مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در این خصوص، با بیان اینکه "بارش در برخی از استان‌ها تا فردا (یکشنبه) ادامه دارد"، گفت: طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور با ورود موج جدید سامانه‌های بارشی به کشور از روز دوشنبه، پیش‌بینی می‌شود سیلاب‌های جدیدی در روزهای پایانی هفته جاری در برخی استان‌ها به وقوع بپیوندد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در بارندگی اول زمین‌ها مرطوب و حوضه آب‌های زیرزمینی تا حدودی اشباع شده‌اند، بروز سیلاب‌های بعدی به مراتب از حساسیت و مدیریت سخت‌تری برخوردار خواهد بود.

این مقام مسئول از تشکیل ستاد ملی فرماندهی و پشتیبانی سیلاب کشور در مجموعه وزارت نیرو خبر داد و گفت: بر اساس مصوباتی که در حضور وزیر نیرو داشتیم، مقرر شد از سال 95 ستادی به عنوان ستاد ملی فرماندهی و پشتیبانی مدیریت سیلاب در کشور تشکیل شود تا مباحث مرتبط با سیلاب‌هایی که پیش‌بینی و به وقوع می‌پیوندد مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به ارتباط مستقیم این ستاد با ستاد مدیریت بحران کشور و استانداری‌ها ادامه داد: این ستاد متشکل از دفاتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو، شرکت مدیریت منابع اب، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، موسسه تحقیقات آب و شرکت آب و نیروی ایران است و راهبری وضعیت استان‌ها در حین وقوع سیلاب و گزارش گیری پس از سیلاب در سه بخش ساماندهی شده و در این ستاد مورد پیگیری قرار می‌گیرد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها