برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۲۴۷
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵
مدیرعامل تعاونی هنرمندان:
مدیرعامل تعاونی هنرمندان کشور با اشاره به آغاز فعالیت های تعاونی هنرمندان گفت: برنامه‌های نظیر رادیو دولت، رادیو هنرمندان، تئاتر آنلاین، کنسرت آنلاین، برنامه کودک و برخی تولیدات مورد اقبال مردم را اجرایی خواهیم کرد.
ایرنا: مهدی نادعلیزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا به تاسیس تعاونی هنرمندان معاصر اشاره کرد و افزود: تشکیل این تعاونی یکی از فعالیت‌های اجرایی تعاونی هنرمندان به شمار می رود که از سال 86 شکل گرفته است.
وی ادامه داد: تعاونی هنرمندان معاصر کشور به ‌زودی فعالیت های خود را در سطح کشور به طور کامل اجرایی خواهد کرد و بخشی از این برنامه‌ها نیز با حضور هنرمندان آغاز شده است.

** نخستین مرکز تهیه و تولید محتوا
مدیر عامل تعاونی هنرمندان معاصر به بخشی از برنامه‌های پیش رو اشاره کرد و گفت: مرکز تهیه و تولید خانه هنرمندان معاصر، با دارا بودن زیرساخت تولیدی مناسب برای تهیه و تولید محتوی در دو استودیوی مجهز صدا و تصویر، آن را به نخستین مرکز تهیه و تولید محتوا تبدیل کرده است.
نادعلیزاده تصریح کرد: این مرکز با ظرفیت تولید ماهانه بیش از 36 هزار دقیقه اثر صوتی و تصویری می‌تواند یکی از بزرگترین مراکز تولیدی برای شبکه‌های مجازی و فضای آی پی مدیا محسوب شود.

** برنامه های پیش رو
وی افزود: برنامه‌های انحصاری خود را برای پخش به (VOD) ها تهیه می‌کنیم و این برنامه‌ها شامل برنامه‌های کودک، برنامه‌های فرهنگی و هنری، کنسرت آنلاین، تئاتر آنلاین، برنامه خانوادگی با موضوع سبک زندگی، نقد و بررسی فعالیت های فرهنگی و هنری کشور، معرفی مدیران برتر، آموزشهای هنری و آموزشهای فراگیر است.

** برنامه های انحصاری
مدیر عامل تعاونی هنرمندان با بیان اینکه «کافه هنرمندان» یکی از برنامه‌های انحصاری برای فروش و توزیع در شبکه (VOD) آماده شده است، گفت: در این برنامه هنرمندان همه روزه حضور پیدا می‌کنند و در مورد مسائل مختلف سخن می‌گویند.
نادعلیزاده اظهارکرد: هنرجویان و علاقمندان می‌توانند روزانه در محل نشست هنرمندان حضور پیدا کنند و از نزدیک برنامه‌های آنان را در محل نشست به نظاره بنشینند.
وی ادامه داد: استودیوهای صدا و تصویر به همراه فضای آموزشی به گونه ای طراحی شده که قدرت تهیه و تولید 1800 دقیقه اثر صوتی و 1800 دقیقه اثر تصویری در آن وجود دارد و هنرجویان بسیاری می‌توانند در محل نشست هنرمندان شرکت کنند.

** برگزاری تئاتر آنلاین
مدیرعامل تعاونی هنرمندان عنوان کرد: یکی از برنامه‌های خوب ما در استودیو تصویر، برگزاری تئاتر آنلاین است؛ پروژه تئاتر آنلاین هم به لحاظ هنری و هم به لحاظ اقتصادی در بر گیرنده منافع زیادی برای هنرمندان و بخش‌های خصوصی است.

** کنسرت آنلاین
نادعلیزاده گفت: همچنین پروژه کنسرت آنلاین و مسابقه‌های آنلاین را هم خواهیم داشت و به طور کلی فعالیت‌های‌ مان را در حوزه آی‌ پی مدیا گسترش داده‌ایم.
وی افزود: کنسرت آنلاین و تئاتر آنلاین کاملاً در استودیو ضبط می‌شوند و از فاکتورهای خاص اجرای واقعی برخوردار است؛ به عنوان مثال تئاتر آنلاین هم مانند تئاتر حقیقی از دکور، میزانسن، نور، لباس و... برخوردار است.

** سایر برنامه ها
مدیرعامل تعاونی هنرمندان اظهارکرد: علاوه‌ بر این برنامه‌ها برگزاری بزرگداشت‌ها، رونمایی از کتاب‌ها، قطعات موسیقی و تابلوهای تجسمی و بحث ویکندهای هنری، خانه هنرمندان را به محلی برای نشست هنرمندان در تهران تبدیل کرده‌ایم.
وی درباره انتخاب آثاری که برای ضبط کارهای‌شان انتخاب می‌شوند گفت: گروه‌های اجرائی کنسرت و تئاتر آنلاین را تیم کارشناسی‌مان انتخاب می‌کنند. نوع اثر، نوع بیننده و معیارهای مختلف دیگری برای انتخاب آثار وجود دارد. ما علاوه بر کنسرت و تئاتر آنلاین، اولین استارت‌ آپ‌های هنری را هم برگزار می‌کنیم، یعنی دانشجویان، هنرجویان و حتی گروه‌های حرفه‌ای می‌توانند برنامه‌ و تئاتر خودشان را برای اسپانسرها و سرمایه‌گذاران انجام دهند.

** پخش برنامه کودک
مدیرعامل تعاونی هنرمندان معاصر تصریح کرد: تهیه، تولید و پخش برنامه کودک یکی دیگر از برنامه‌ها است که با عنوان رادیو و تلویزیون کودک و با مشارکت بهترین هنرمندان اجرایی می‌شود و در فاز اول روزانه 120 دقیقه تصویر و 180 دقیقه صدا در نظر گرفته ایم.
نادعلیزاده افزود: در این رادیو و تلویزیون کودک، برنامه‌هایی شامل پخش روزانه فیتیله ها، موسیقی کودکان، آموزشهای مختلف به کودکان و وعلوم کاربردی مدنظر قرار گرفته است.

** راه اندازی رادیو تلویزون دولت
وی ادامه داد: یکی از عمده‌ترین برنامه‌های تولیدی ما راه‌اندازی رادیو و تلویزیون دولت است که در این برنامه گفت‌وگوهای تحلیلی، مستند، شفاهی از مجموعه‌های فعالیتهای دولت در وزارتخانه و دستگاه های اجرایی ضبط و پخش خواهد شد.
مدیرعامل تعاونی هنرمندان معاصر تصریح کرد: در این برنامه پر مخاطب گزارشهای روزانه در خصوص فعالیتهای دستگاههای اجرایی و دولتی در کشور در مدت زمان 120 دقیقه تصویری و 180 دقیقه صوتی پخش خواهد شد.

** رادیو هنرمندان راه اندازی می شود
نادعلیزاده، رادیو هنرمندان را یکی دیگر از برنامه‌های مدنظر برشمرد و گفت: در این برنامه هنرمندان محبوب کشور حضور یافته و در مورد مسائل روزمره و کارهای هنری خود سخن می‌گویند که البته مشارکت مردم را نیز در آن مدنظر داریم.
فراهنگ**1355**1027**خبرنگار: علی اکبر قزوینیان** انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: