برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۲۳۴
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۹
رئیس فدراسیون جهانی بسکتبال با دریافت نامه وزیر ورزش و جوانان ایران قول داد حضور زنان بسکتبالیست ایرانی با حجاب را مجددا بررسی کند و خبرهای خوبی برای این موضوع داشته باشد.
تسنیم: موارتوره رئیس فدراسیون جهانی بسکتبال در پایان نشست خود با محمود مشحون رئیس فدراسیون بسکتبال کشورمان در حاشیه اجلاس جهانی این رشته در لبنان‌، ضمن دریافت نامه  مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان ایران، قول داد در اولین نشست کمیته فنی فدراسیون جهانی بسکتبال موضوع حضور زنان بسکتبالیست ایرانی با حجاب را مجدداً مورد بررسی قرار دهد.

همچنین قرار است موارتوره  به زودی خبرهای خوشی از این موضوع برای زنان ورزشکار این رشته در ایران داشته باشد.

قول مساعد رئیس فیبا برای مشکل حجاب بانوان ایران
در این نشست، محمود مشحون با اشاره به اقدامات ایران برای رفع تبعیض در این رشته برای زنان مسلمان و اجازه شرکت آنها با حجاب اسلامی در بازی‌های بین‌المللی از رئیس فدراسیون جهانی خواست فرصتی دوباره برای این موضوع ایجاد شود. او همچنین در نشست خود با موارتوره رئیس فدراسیون جهانی بسکتبال ضمن تقدیم نامه مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان گفت: سلطانی‌فر به شخصه پیگیر حضور زنان ایرانی با حجاب اسلامی در میادین ورزشی بین‌المللی است و از من خواسته که این موضوع که جزو حقوق دختران مسلمان کشورهای اسلامی است را به فدراسیون جهانی اطلاع دهم و از شما بخواهم که برای رفع این مشکل هر اقدامی لازم می‌دانید، انجام دهید.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: