برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۲۲۸
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۲
معاون کنسولی وزیر امور خارجه، با بیان اینکه برخی پیکرهای شهدای فاجعه تروریستی حله برای شناسایی به آزمایش DNA نیاز دارند، تاکید کرد: فکر نمی کنم به زودی آمار دقیقی از شهدای ایرانی اعلام شود.
مهر: حسن قشقاوی درباره آخرین آمار شهدای ایرانی انفجار تروریستی روز گذشته در حِله عراق اظهارداشت: هیچ خبر جدیدی درباره آمار شهدا نداریم، جز خبرهایی که دیروز اعلام شد.

وی با بیان اینکه بخشی از شهدا برای شناسایی نیاز به آزمایش DNA دارند، تصریح کرد: مجروحین حادثه در حال انتقال به ایران هستند و در حال برنامه ریزی هستیم تا به تدریج پیکر شهدا نیز به کشورمان منتقل شود تا پس از شناسایی مشخص شود چه تعداد ایرانی، عراقی، پاکستانی و افغانستانی در بین شهدا وجود دارد.

معاون وزیر امور خارجه تصریح کرد: به احتمال قوی این طور عمل خواهد شد که همه پیکرها به ایران منتقل می شود و هویت و ملیت آنها در داخل و با آزمایش معلوم خواهد شد.

قشقاوی با تاکید بر اینکه دستگاه های مرتبط مشغول انجام کار هستند، تاکید کرد: هر آماری که درباره شهدا اعلام می شود، واقعی و قطعی نیست، مگر اینکه در روزهای آینده و با آزمایش های دقیق مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شدت سوختگی اجساد شهدا فکر نمی کنم به زودی آمار دقیقی از شهدای ایرانی اعلام شود و هیچ آماری نیز در حال حاضر وجود خارجی ندارد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: