برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۲۱۴
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶
احمدرضا معتمدی گفت: تختی نمونه ای از فضائل بالای اخلاقی است که به دلیل مردم داری، مهربانی و نوع دوستی در قلب مردم ما جای دارد.
فارس: احمدرضا معتمدی خواننده و موزسین مطرح کشور در مورد ضبط پوئم سمفونی تختی با بیان این مطلب افزود: جهان پهلوان تختی نمونه ای از فضائل بالای اخلاقی از جمله جوانمردی، نوع دوستی، مهربانی و در کنار آن رزم آوری و پهلوانی است و من بسیار خرسندم که توانستم بعنوان خواننده اثر پوئم سمفونی تختی در این کار، حضور داشته باشم.
 
وی در مورد حضورش در این کار گفت: استاد علی رهبری از رهبران برجسته ارکستر سموفنیک جهان، توسط یکی از دوستان خود یک اثر متعلق به یک آهنگ ساز جوان به نام پوریا خادم در مورد جهان پهلوان غلامرضا تختی را به من معرفی کرد.
 
معتمدی ادامه داد: این اثر متعلق به پوریا خادم و در مورد جهان پهلوان غلامرضا تختی بود، من از چند سال پیش پوریا خادم را دو را دور می شناختم وی شاگرد خانم فخری ملک پور از نوازنده های قهار پیانوی ایران است و ایشان در آن زمان به من اعلام کردند که یک شاگرد 14 ساله دارند که استعداد فوق العاده ای در نوازندگی پیانو دارد و برای من بسیار جالب بود که فرزند رسول خادم دارای این استعداد است و این حاکی از پیوند مقوله فرهنگ و ورزش است و به همین دلیل حضور در این کار را پذیرفتم.
 
وی در مورد ضبط این اثر تصریح کرد: پوئم سمفونی جهان پهلوان تختی که توسط یک آهنگساز با استعداد و با نبوغ خاص ساخته شده است، در پراگ پایتخت جمهوری چک و یک از استودیوهای مطرح این کشور ضبط شد.
 
معتمدی ادامه داد: این کار یک کار پروگرامیگ و روایت گونه بود و در آن به زندگی و خصایل اخلاقی جهان پهلوان تختی پرداخته و خط و ربط زندگی، مرام، شخصیت و رزم آوری های این پهلوان محبوب ایرانی را به خوبی نشان می داد.
 
وی تصریح کرد: پوئم سمفونی تحتی برایم تازگی داشت و کاری متفاوت، جالب و خاص بود و با توجه به اینکه در آن اشاره به مردم داری، مهربانی و نام آوری تختی شده بود، برایم احترام خاصی داشت.
 
معتمدی در مورد حضور علی رهبری در این کار اظهار داشت: علی رهبری یکی از شخصیت های برجسته موسیقی جهان است که با ارکستر و استودیوهای زیادی در ارتباط هستند و من در این کار افتخار همکاری با ایشان و آقای باربد بیات را داشتم و این پوئم سمفونی در استودیو اسمچکی یکی از پنج استودیو برتر جهان و با همکاری این دوستان به صورت مطلوبی، ضبط شد.
 
وی ادامه داد: یکی از ویژگی های بارز این اثر با توجه به فضای بسیار خوب استودیو اسمچکی، حضور همزمان 100 نوازنده به رهبری، علی رهبری بود و کار ضبط این اثر به صورت زنده و همزمان انجام شد.
 
معتمدی در مورد شخصیت جهان پهلوان تختی تصریح کرد: تختی در کشور ما بعنوان یک نماد از خصایل و فضایل اخلاقی، جوانمردی، نوع دوستی و مهربانی و همچنین رزم آوری و پهلوانی شناخته می شود، و این پوئم سمفونی در واقع بزرگداشت سجایا و فضایل اخلاقی است.
 
وی ادامه داد: تختی در واقع سمبل و نماد خصایل یک پهلوان است وی یک انسان بزرگ است که با نوع دوستی و مهربانی و مردم داری برای همیشه در قلب مردم ماندگار شده است.
 
معتمدی در پایان در مورد علاقه اش به ورزش کشتی و همچنین اجرای این اثر برای علاقمندان به صورت زنده خاطرنشان کرد: من از علاقمندان به کشتی هستم و اخبار این رشته را پیگیری می کنم و برای قهرمانان این رشته چه قهرمانان قدیم و چه قهرمانان جدید احترام خاصی قائل هستم، بسیار خوشحالم که توانستم این کار ارزشمند را برای جهان پهلوان تختی اجراء نمایم و اگر فرصتی پیش بیاید بسیار خرسند می شوم بتوانیم به صورت زنده این کار را برای علاقمندان به اجراء بگذاریم چون ماندگاری یک اثر به اجرای صحنه ای آن است.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها