برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۲۰۰
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان مازندران از امدادرسانی به پنج هزار و ۸۶۰ نفر و رهاسازی هزار و ۴۰۵ دستگاه خودرو از محاصره برف در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.
مهر: مجتبی اکبری اظهار داشت: در پی ورود سامانه سرد به استان و بارش برف در مناطق مختلف استان ازجمله در محورهای مواصلاتی کندوان، هراز، کجور، سوادکوه، لاویج نور، نیالا، کیاسر، کلاردشت و لیماکده رامسر تیمهای امدادونجات جمعیت هلال‌احمر به کمک درراه ماندگان وسرنشینان خودروهای زمین‌گیر شده شتافتند که امدادرسانی به پنج هزار و ۸۶۰ نفر ازجمله این خدمات بوده است.

وی با اشاره به رهاسازی هزار و ۴۰۵ دستگاه خودرو از محاصره برف گفت؛ در همین مدت ۱۹ حادثه رانندگی، شش حادثه شهری و دو حادثه کوهستان از سوی نجات گران هلال‌احمر امدادرسانی شد و ۳۰۴ نفر از مسافرین خودروهای زمین‌گیر شده نیز از خدمات اسکان اضطراری پایگاه‌های امدادونجات جاده‌ای جمعیت هلال‌احمر استان استفاده کردند.

اکبری تصریح کرد: ارائه خدمات درمان سرپایی به ۱۰۵ نفر، انتقال ۳۳ نفر مصدوم به مراکز درمانی، توزیع ۶۸ تخته پتو، شش تخته موکت،۱۵۶ قوطی انواع کنسرو،۶۰ بطری آب‌معدنی و دهها بسته مواد غذایی و نان از دیگر خدمات جمعیت هلال‌احمر استان بوده است.

اکبری گفت: در این عملیات ۲۷۷ نفر امدادگر و نجات گر در قالب ۶۹ تیم عملیاتی با به‌کارگیری ۵۶ دستگاه آمبولانس و خودروی پشتیبانی مشارکت داشتند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: