برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۱۹۱
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۸
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه با اشاره به نقش برجسته دانشجویان بسیجی در عرصه دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: در جریان حوادث سال‌های 78 و 88 جوانان عزیز دانشجو در کشور پس از شنیدن فرمان ولایت به خیابان آمده و جریان‌های فتنه‌ای که انقلاب و نظام را تهدید می‌کرد، خنثی کردند.
ایسنا: سردار مارانی، در نشست با دانشجویان بسیجی استان  سیستان و بلوچستان که به مناسبت سالروز تشکیل بسیج دانشجویی برگزار شد، اظهارداشت: بسیج برای کشورهای اسلامی و برای حهان اسلام یک سرمایه ملی است.

وی با بیان اینکه امروز حل بسیاری از مشکلات جامعه در دستان دانشجویان است، خاطرنشان کرد: دانشجویان می‌توانند با حضور جهادی در عرصه‌های گوناگون راهگشا و راهنما باشند و مسئولان کشور را به دنبال خود بکشند.

وی با تاکید بر نقش کلیدی بسیج دانشجویی که وظیفه تربیت نیروی همطراز انقلاب اسلامی را برعهده دارد، اظهار داشت: دانشگاهیان مدیران آینده کشور هستند و اداره جامعه در آینده در دستان همین دانشجویان بسیجی است.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه با تاکید بر اینکه دانشجویان تولید کننده محتوای فکری جامعه و نظام اسلامی هستند، گفت: برجسته کردن شاخص‌های اسلامی، نقش‌آفرینی انقلابی در میدان‌های مختلف و جلوگیری از انحرافات سیاسی از ماموریت‌های اصلی دانشجویان است.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه  در ادامه گفت: امروز به برکت فعالیت‌های متعدد سپاه و بسیج در کنار سایر نیروهای امنیتی، حوزه امنیت استان به سمت مباحث اقتصادی و فرهنگی سوق پیدا کرده و رویکردهای نظامی در حوزه امنیت جای خود را به مباحث معیشتی و محرومیت‌زدایی داده است.

مارانی با اشاره به دو نعمت سلامتی و امنیت به عنوان دو نعمت پنهان که تا زمانی که موجود هستند قدر واقعی آن را نمی‌دانیم، عنوان کرد: امروز بحث امنیت پایدار در استان با تکیه بر نیروهای بسیجی دنبال می‌شود.

وی افزود: به لطف خدا با وجود توطئه‌های متعددی که از جانب دشمنان علیه جمهوری اسلامی طراحی می‌شود امروز کشور ما در امنیت کامل است و این امر از برکت دعا و فرماندهی امام(ره) و سپس رهبر معظم انقلاب محقق شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های متعددی که تاکنون توسط قرارگاه قدس جنوب شرق در سیستان و بلوچستان اجرا شده است، عنوان کرد: تاکنون 1482 برنامه عمرانی، 1318 برنامه اشتغال‌زایی، 46 هزار و 800 برنامه فرهنگی و 31 بیمارستان صحرایی در حوزه بهداشت و درمان استان برپا شده که بیش از میلیون و 350 هزار نفر در این بیمارستان‌ها درمان شده‌اند.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: فرمان امام خمینی(ره) در سال 58  مبنی بر تشکیل بسیج، نه تنها برای ایران بلکه برای جهان اسلام صادر شد و امروز تاثیر حضور تفکر بسیج در کشورهایی مانند عراق، سوریه، لبنان و یمن به وضوح مشخص است.

وی بیان کرد: حضور بسیج در صحنه‌های مختلف انقلاب و روزهای سخت کشور بسیار پررنگ و برجسته است و امروز نقش کلیدی بر هیچکس پوشیده نیست.

مارانی با بیان اینکه حضور بسیجیان در کنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس بسیار موثر و پررنگ بود، افزود: در دوران دفاع مقدس آن زمان که بسیجیان وارد میدان شدند، صحنه نبرد عوض شد.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی
پربیننده ها