برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸
مهاجم آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونا، با کسب بیشترین آرا در یک نظرسنجی اینترنتی به عنوان بهترین بازیکن فوتبال جهان در ۱۰ سال اخیر انتخاب شد.
تسنیم: لیونل مسی با کسب تقریباً نیمی از آرای نظرسنجی سایت گل به عنوان بهترین بازیکن فوتبال جهان در یک دهه اخیر انتخاب شد. در این نظرسنجی که بیش از 27 هزار نفر در آن شرکت کرده‌اند، کاپیتان 29 ساله تیم ملی فوتبال آرژانتین 12 هزار و 800 رأی آورده که 49 درصد کل آرا است.

مسی در حالی به عنوان بهترین بازیکن 10 سال اخیر فوتبال جهان انتخاب شده است که رقیب پرتغالی او، کریستیانو رونالدو با کسب 39 درصد آرا یعنی 10 هزار و 234 رأی در رده دوم قرار دارد.

آندرس اینیستا و زلاتان ابراهیموویچ هر دو سه درصد آرا را کسب کرده‌اند، اما این هافبک اسپانیایی بارسلوناست که با کسب 851 رأی در قیاس با 639 رأی مهاجم سوئدی منچستریونایتد در رده سوم بهترین بازیکنان فوتبال جهان طی یک دهه اخیر قرار گرفته است.

شش کاندیدای دیگر سایت گل برای کسب عنوان بهترین بازیکن یک دهه اخیر فوتبال جهان هر کدام یک درصد از آراء را کسب کرده‌اند اما در میان آنها سرخیو راموس، مدافع میانی اسپانیایی رئال‌مادرید با کسب 379 رأی در رده پنجم قرار دارد. او از هم‌تیمی قدیمی‌اش ژاوی که ششم شده تنها 39 رأی بیشتر کسب کرده است.

نبرد برای کسب عنوان هفتمی میان نیمار مهاجم برزیلی بارسلونا، آرین روبن، بال هلندی بایر‌ن‌مونیخ و هم‌تیمی آلمانی او توماس مولر بوده که در این رقابت نیمار با کسب 228 رأی، روبن با 216 رأی و مولر با 214 رأی به ترتیب هفتم، هشتم و نهم شده‌اند.

در رده دهم بهترین بازیکن یک دهه اخیر فوتبال جهان هم لوئیز سوارز، مهاجم اروگوئه‌ای بارسلونا قرار دارد که 153 رأی کسب کرده است.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: