برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۱۲۱
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۰
رییس اداره کوپ پیشگیری ناجا از زائران اربعین خواست ضمن رعایت هوشیاری کامل، موارد مشکوک را به پلیس اطلاع دهند.
ایسنا: سرهنگ حشمت آزادی با سفر به استان‌های غربی کشور که در مسیر تردد زوار اربعین هستند، در شهرستان کنگاور از ایستگاه‌های اسکان زائران حسینی بازدید کرد و گفت: خدمت به زوار امام حسین(ع) و ابوالفضل عباس(ع) اجری عظیم دارد که نصیب پرسنل ناجا شده است.

وی افزود: زائران اربعین ضمن رعایت هوشیاری کامل، موارد مشکوک را در راستای همکاری مستمر با خدمتگزاران خود در نیروی انتظامی، به فوریت با ماموران انتظامی مستقر در مسیر و یا شماره تلفن مرکز فوریت‌های پلیسی 110 در میان بگذارند.

وی بر تامین امنیت همه‌جانبه، پذیرایی شایسته، رعایت اخلاق اسلامی در برخورد با زوار، ایجاد گشت‌های محسوس و نامحسوس و فراهم کردن امکانات بهداشتی برای زائران تاکید کرد و گفت: ایجاد پست‌های ایست و بازرسی موقت جهت برقراری امنیت بیشتر زوار در دستور کار پلیس  قرار گیرد.

خدمات‌رسانی 1000 پلیس "افتخاری" به زائرین اربعین

همچنین محمدرضا اکرمی مدیرکل پلیس افتخاری ناجا نیز در این بازدید اظهار کرد: باید از ظرفیت پلیس افتخاری به نحو شایسته در بحث خدمت‌رسانی به زوار اربعین حسینی(ع) بهره برد تا زوار امام حسین (ع) بدون دغدغه خاطر به منازل خود بازگردند.

وی افزود: اعضای پلیس افتخاری در محورهایی چون کنترل تردد زوار، حفاظت فیزیکی پارکینگ‌ها، نظم و امنیت بخشی گیت‌های ورودی و خروجی در سه مرز چزابه، شلمچه و مهران در حوزه انتظامی و مرزبانی ایفای نقش می‌کنند.

مدیرکل پلیس افتخاری ناجا برپایی ایستگاه‌های ایست و بازرسی در نقاط ورودی، استقرار اکیپ خدمات پزشکی رایگان، برپایی ایستگاه صلواتی و پذیرایی از زائران کربلای معلی، توزیع غذا، نوشیدنی‌های گرم و سرد، ارائه خدمات مشاوره و مددکاری رایگان و... را از دیگر فعالیت‌های اعضای پلیس افتخاری عنوان کرد.

 اکرمی تصریح کرد: تاکنون بیش از یک هزار نفر از اعضای این پلیس اعم از زن و مرد به صورت داوطلبانه در این ماموریت معنوی و بزرگ مشارکت فعال داشته‌اند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: