برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۱۱۵
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۹
روحانی به توصیه هاشمی دیدارهای انتخاباتی خود را از قزوین و اراک ‌شروع کرده است
با نزدیک شدن به موعد انتخابات ریاست جمهوری، رفته رفته فضای رسانه‌ای و سیاسی کشور حالت انتخاباتی به خود گرفته و نطق‌ها و سخنرانی‌ها و فعالیت‌های چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی، انتخاباتی می‌شود. در این میان چهره‌ای که این روزها بیش از گذشته فعال شده و در قالب مصاحبه، پیام‌ها و نظرهای خود را به جامعه منتقل می‌کند، آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام است.
هشت صبح: وی این روزها زیاد با روزنامه خانوادگی خود مصاحبه می‌کند و  برای دفاع از روحانی و عملکرد دولت تمام قد ایستاده است. صحبت از آیت الله هاشمی رفسنجانی است. او در همین ماه در مصاحبه با روزنامه اعتماد (10 آبان) روحانی را برنده انتخابات معرفی می‌کند و در مصاحبه دیگری با روزنامه آرمان (23 آبان 95) بر همین موضع خود تاکید می‌کند و می‌گوید: رقبای آقای روحانی نمی‌توانند در برابر رأی ایشان مقاومت کنند. اکنون معتدلین و اصلاح‌طلب‌ها با یک مجموعه در انتخاب‌ها شرکت می‌کنند و مردم هم ذاتاً معتدل هستند و مردم افراطی خیلی کم داریم. افراطی‌ها در کار سیاسی شعار می‌دهند. من فکر می‌کنم ظرفیت رأی آقای روحانی از همه بیشتر است.

حمایت‌های آیت الله از روحانی، به پیش بینی نتیجه انتخابات محدود نمی‌شود و او در ادامه مصاحبه به یکی از مشاوره‌هایش به روحانی اشاره می‌کند و می‌گوید: «مساله‌ای که اخیراً آقای روحانی جدی‌تر به آن می‌پردازد، در مسافرت‌هایی که می‌روند، یکی از ملاقات‌هایشان باید با حامیانش باشد که در انتخابات و بعد از انتخابات حمایتش ‌کنند. این کار را از قزوین شروع کردند و در اراک هم انجام دادند و الان از این پیشنهاد راضی هستند. فکر می‌کنم ایشان باید به آن جاهایی که رفته و دیگر نمی‌خواهد به آنجاها برود، حامیانشان را به تهران دعوت کنند و بیاورند و برنامه بگذارند و با آنها صحبت کنند. آن‌ها، هم صحبت و پیشنهاد دارند و دلسوزند. بهتر است این کار را بکنند.»

پیش از این نیز، خبرآمده بود که آقای محمد علی نجفی به عنوان رئیس ستاد انتخابات روحانی انتخاب شده است و حال، آیت الله نیز از دیدارهای روحانی با حامیانش در سفرهای استانی خبر داده است؛ دیدارهایی که در ماه‌های پایانی دولت صورت می‌گیرد. این فعالیت‌های زودهنگام انتخاباتی دولت در حالی است که روز گذشته آقای محمد حسین مقیمی، قائم مقام وزیر کشور، اعلام کرد: شائبه‌ای درمورد تبلیغات زودهنگام انتخاباتی برخی وجود دارد که این موارد را رصد و به مراجع قانونی ارجاع می‌شود. اما قطعاً اعضای دولت نیز از این امر مستثنی نیستند و باید بر سفرهای مقامات دولتی به شهرهای مختلف نیز نظارت صورت گیرد.


برهنگی در حمایت از روحانی به مصلحت هاشمی نیست
آقای حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با «صبح نو» درباره اظهارات اخیر آیت‌الله‌هاشمی و مشاوره او به آقای روحانی، گفت: این اولین بار نیست که آقای هاشمی از رئیس جمهور دفاع می‌کند؛ او بارها در جلسات متعدد حمایت خود را به صورت آشکار،اعلام کرده است اما این برهنگی در حمایت از روحانی به مصلحت هاشمی نیست؛ چراکه او رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور عالی رهبری است و باید جایگاه و شأن خود را حفط کند اما متاسفانه گوش شنوائی نیست.

عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه این حمایت به ضرر روحانی تمام می‌شود، گفت: قطعاً استفاده از امکانات دولتی برای انتخابات خلاف قانون است و جرم محسوب می‌شود و اگر حتی رئیس جمهور قصد چنین اقدامی در سفرهای استانی خودنداشته باشد، این شائبه را ایجاد می‌کند که آخرین سفرهای استانی دولت با هدف انتخابات صورت می‌گیرد.

رئیس جمهور، امروز در ادامه سفرهای استانی خود به البرز می رود؛ باید دید رئیس جمهور دراین سفر هم به توصیه پدر معنوی کارگزاران گوش می‌دهد و با حامیان انتخاباتی اش دیدار می‌کند یا فقط درپی رفع مشکلات این استان و اتخاذ تدابیر و تصمیمات اساسی برای تحول و توسعه در این استان است؟


منبع: روزنامه صبح نو

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: