برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۰
بالاتربودن قیمت آیفون‌های قانونی به نسبت آیفون قاچاق باعث شده است مشتریان به سراغ کالای قاچاق و بدون گارانتی بروند.
قیمت دلار در کشورمان طی روزهای اخیر و احتمالاً تحت تاثیر انتخابات اخیر آمریکا که خیلی هم به مذاق شخصیت‌های سیلیکون ولی خوش نیامده رو به افزایش گذاشته و در نتیجه آن قیمت اقلام دیجیتال از جمله تلفن‌های هوشمند نیز بالا رفته است. گفتنی است این موضوع بر رکود بازار تلفن های همراه در کشور افزوده است.

در این میان، پرچمدارهای بازار نسبت به سایر اسمارت فون‌ها فروش بهتری دارند. با این حال به نظر می‌رسد تقاضا برای آیفون ۷ به اندازه ی آیفون ۶s برای فروشندگان راضی کننده نیست. به همین دلیل در کنار محدودیت های اعمال شده از سوی مراجع قانون گذاری، شیوه های تازه ای برای فروش آیفون‌های قاچاق به مشتریان ابداع شده است که جزئیات آن را می توانید در ادامه از نظر بگذرانید.

گزارش‌ها از بازار موبایل حاکی از آن است که این روزها با وجود عرضه  آیفون‌های رسمی و قانونی، از ماموران طرح جمع آوری کالاهای قاچاق خبری نیست. بالا تر بودن قیمت آیفون‌های قانونی به نسبت آیفون قاچاق نیز باعث شده است مشتریان علاقه‌مند به این محصول نیز در صورت تمایل به خرید، به سراغ کالای قاچاق و در نتیجه بدون گارانتی بروند.

حال فروشندگان نیز که باید با عرضه کنندگان قانونی آیفون گارانتی دار رقابت کنند، سعی می‌کنند گوشی‌های خود را به جای گارانتی رسمی شرکت وارد کننده، با «بیمه» به مشتریان عرضه کنند.

به این ترتیب وقتی خریدار آیفون به فروشنده مراجعه می‌کند، آیفون بدون گارانتی به خواست مشتری با بیمه به او ارائه می‌شود. اما ظاهراً این ترفند نیز کمک چندانی به کسادی بازار این روزهای آیفون نکرده و فروشندگان کماکان از فروش این محصول پرطرفدار رضایت ندارند.


منبع:روزنامه هفت صبح
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: