برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۰۹۳
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۹
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از زمان فعالیت دولت یازدهم، ظرفیت هایی در بخش های مختلف فولاد از جمله تولید ۴۵ میلیون تن کنسانتره در کشور را شاهد بوده ایم.
ایسنا: محمدرضا نعمت زاده ظهر امروز در حاشیه افتتاح پروژه گندله سازی شماره ۲ گل گهر در سیرجان اظهار کرد: گندله سازی از واحدهای بسیار مهم و کلیدی است و تا قبل از راه اندازی این واحد در کشور کمبود گندله داشتیم که خوشبختانه امروز با راه اندازی این واحد زنجیره صنعت فولاد کشور را از سنگ خام تا انتها تکمیل خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه این بهره برداری در قالب سیاست های اقتصاد مقاومتی و تاکید رهبری مبنی بر جلوگیری از صدور مواد خام و با هدف صادرات بوده است، تصریح کرد: دوستان در گل گهر گل می آفرینند و تلاش می کنند، ضمن اینکه اینجا هنوز بزرگ ترین معدن سنگ آهن کشور است و به عنوان مرکز و مجموعه فعالیت های معدنی و صنایع وابسته فعالیت می کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از زمان فعالیت دولت یازدهم، ظرفیت هایی در بخش های مختلف فولاد از جمله تولید ۳۱ میلیون تن کنسانتره بعد از سنگ خام داشته ایم که امروز به ۴۵ میلیون تن در سال رسیده است.

وی اظهار کرد: در بخش گندله اکنون ۲۹ و نیم میلیون تن تولید داریم که واحدهای دیگر این بخش نیز تا پایان سال افتتاح می شود و تولید آهن اسفنجی هم از ۲۲ میلیون تن به ۲۸ و هشت دهم میلیون تن افزایش پیدا کرده است.

نعمت زاده بیان کرد: در بخش تولید شمش هم از ۲۲ میلیون تن به ۲۷ میلیون تن رسیده ایم که باز هم طرح های متعددی تا پایان امسال راه اندازی می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه یکی از فعالیت های وزارت صنعت و معدن تکمیل این زنجیره است و در زمینه مس نیز همین کار را دنبال می کنیم، گفت: در برخی بخش ها معدن و در برخی نقاط صنایع جانبی جلوتر است، البته شاید برخی مکان ها درست جانمایی نشده و حمل و نقل مشکل دارد اما تا جایی که ممکن است تلاش می کنیم با همکاری وزارت راه و شهرسازی و حوزه راه آهن، مشکل را رفع کنیم.

نعمت زاده افزود: صنایع و معادن کشور علاوه بر وظایف اصلی خود، به سایر بخش ها کمک می کنند و این امر موجب شده سوددهی این بنگاه ها کاهش پیدا کند به همین جهت تقاضا داریم کمک شود تا هر بخش کارهای خودش را انجام بدهد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال وزارت نیرو باید آب و برق را تا دیواره صنایع بیاورد که این کار انجام نمی شود و امیدواریم تا آخر این دولت شاهد شکوفایی بیشتر ظرفیت ها باشیم.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: