برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۰۵۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۲
نائب رییس شورای شهر تهران با توجه به اتفاقات شورای شهر تهران گفت: عده ای با طرح مسائل واهی دو مرتبه فضای متشنج ایجاد کردند، به دیگران توهین کردند و همکاران را مجبور کردند تا نسبت به این مسائل واکنش نشان دهند.
جلسه روز سه شنبه شورای شهر تهران که به بررسی الزامات بودجه سال 96 اختصاص داشت با سخنان حاشیه ای احمد حکیمی پو ر درباره پرونده املاک به تشنج کشیده شد. درهمین رابطه خبرنگار ما با مرتضی طلایی، نائب رئیس شورای شهر، گفتگویی را انجام داده که وی چنین اتفاقاتی را در شورا زشت خوانده است.

این عضو شورای شهر پیرامون تشنجی که در سیصد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران میان برخی از اعضا روی داد یادآور شد: عده ای شورای شهر را با یک باشگاه سیاسی و حزب سیاسی خود اشتباه گرفته اند و گمان می کنند اینجا یک باشگاه سیاسی و باشگاه احزاب است.

وی با بیان اینکه برخی بیش از آنکه به فکر حل مشکلات مردم و تصمیم گیری ها و رفع مشکلات شهر باشند، بیشتر به منازعه و طرح موضوعاتی می پردازند که جنجال برانگیز و مشکل ساز است؛ افزدود: این افراد سوژه ای را پیدا می کنند و بنابر آن سوژه سفره ای را پهن کرده و بی مورد چالش های سیاسی ایجاد می کنند. 

طلایی یادآور شد که در بحث پرونده املاک این موضوع به مراجع قضایی ارجاع داده شده و هرآنچه این مراجع تصمیم گرفتند واعلام کردند، فصل الخطالب است.

نائب رئیس شورای شهر تهران گفت: اما متاسفانه عده ای به دنبال آن هستند که این پرونده را مفتوح نگاه دارند و مجددا از آن سواستفاده کنند و دقیقا همین اتفاق نیز افتاد و پس از یک هفته بار دیگر شاهد این رفتارها و فضاسازی ها بودیم که امروز در صحن شورای اسلامی شهر تهران اتفاق افتاد و عده ای با طرح مسائل واهی دو مرتبه فضای متشنج ایجاد کردند، به دیگران توهین کردند و همکاران را مجبور کردند تا نسبت به این مسائل واکنش نشان دهند.
وی خاطر نشان کرد که این امر نتیجه آن است که برخی از افراد شورا به جای اینکه شورای شهر را  فضایی برای حل مشکلات مردم در نظر بگیرند بیشتربه آن با نگاه ابزاری می نگرند که در جهت مقاصد سیاسی خود از آن استفاده می کنند و این کار زشت و ناپسندی است که در شورا در حال انجام است. 

طلایی با تاکید بر آنکه شان اکثریت اعضای محترم شورای شهر تهران اعم از اصولگرا و اصلاح طلب از این موضوع جداست عنوان داشت: یک سری افراد خاص اند که دنبال این ماجراها هستند و اعتقادی به این ندارم که در این مقطع جریانی به دنبال آن است که این موضوع را مدیریت کند؛ هرچند ممکن است در آغاز جریانی به دنبال آن بود اما در حال حاضر افرادی در حال پیگیری حاشیه سازی هستند که مشخص هستند.

وی در پایان درباره اینکه در برخی از اخبار اصولگراهای شورا را بانی فضای متشنج شورا می دانند گفت: این موضوع نیز ظلمی است که به این ترتیب روا داشته می شود. خود غائله و فضاسازی ایجاد می کنند، شرایط را برای برهم زدن آرامش شورا فراهم می کنند و زمانیکه دیگران در مقابل این فضاسازی مجبور به پاسخگویی می شوند، اصولگرایان را متهم به تشنج آفرینی می کنند، در حالیکه اگر به مذاکرات صحن شورا رجوع شود مشاهده می شود چه کسانی به شیوه های مختلف دنبال این بودند که این فضا را مجددا متشنج کنند.

منبع: فردا
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: