برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۰۳۰
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۳
از كسي كه وكالت متهمي را برعهده دارد بعيد است نداند نامه هاي داخلي سازمان بازرسي هم محرمانه است.
روز پلاس: اخیرا  یک وکیل متنی را در شبکه های اجتماعی در پاسخ به  نامه وکیل یاشار سلطانی به معصومه آباد منتشر کرده است که به شرح زیر است:

مهدی جعفری نژاد يكي از وكلاي ياشار سلطاني مدير مسئول بازداشت شده سايت معماري نيوز در نامه اي به معصومه آباد عضو شوراي شهر تهران نكاتي را بيان كرده كه جهت تنوير افكار عمومي به بخش هايي از آن اشاره مي شود:

- در نامه اين وكيل نامه بازرس سازمان بازرسي به شهرداري تهران غير محرمانه خوانده شده است. از كسي كه وكالت متهمي را برعهده دارد بعيد است نداند حتي نامه هاي داخلي در سازمان بازرسي به دليل اهميت آبرو و احترام افراد و نيز غيرقطعي بودن آن محرمانه است. نامه بازرس سازمان بازرسي كل كشور به شهرداري نه گزارش بلكه صرفا سوالاتي از شهرداري بوده كه با سياسي كاري منتشر شد.

- از وكيل يك پرونده انتظار مي رود به جاي مصاحبه كردن و تلاش براي گرفتن ماهي از آب گل آلود و مشهور شدن لااقل اخبار مربوط به پرونده موكل خود را پيگيري كند. تا امروز لااقل سه مقام ارشد قضايي كشور نامه بازرس سازمان بازرسي كل كشور به شهرداري تهران را «محرمانه»،«اوليه و ابتدايي» و «غيررسمي» عنوان كرده اند. آقاي وكيل بر مبناي كدام دليل موجه قانوني از غيرمحرمانه بودن نامه سخن گفته است؟


- آقاي وكيل به خانم آباد اعتراض كرده اند كه چرا به افشاي پشت پرده اين سياه بازي رسانه اي و سياسي پرداخته اند. خانم آباد حتي به شهادت اعضاي اصلاح طلب شوراي شهر مانند احمدآقاي مسجد جامعي اساسا ملكي دريافت نكرده و سندي دال بر اين موضوع وجود ندارد. عجيب اينكه آقاي وكيل اعتراض كرده اند كه چرا از خود دفاع مي كنيد؟ از عجايب روزگار اين است كه به كسي تهمت زده شود و بعد كه وي در مقام دفاع برآيد به او انتقاد شود. 


- آقاي وكيل در نامه خود به صراحت گفته اند در نامه بحث حقوقي نمي كنند. پس ايشان هم قبول دارند كه رفتارشان سياسي و بزك كردن  است. 

-ايشان درنامه خود به خانم آباد به همسران پيامبر مكرم اسلام(ص) توهين كرده و آنها را به زياده خواهي و طلب از غنايم متهم كرده اند. درك ضعيف و ابتدايي ايشان از وقايع تاريخي و استناد به آنها به عنوان مثال اساسا جايي براي توضيح نمي گذارد. 

-آقاي وكيل خانم آباد را متهم كرده اند كه چون سابقه اسارت در زندان هاي حزب بعث را داشته اند پس به دنبال غنائم از بيت المال هستند... آقاي وكيل قياس بدی  كرده اند كه تصور كرده اند هركس قدمي براي خدا و مردم كشورش برداشت بعدا طلبكار خواهد شد

. آقاي وكيل اگر به دنبال كار حقوقي و نه سياسي بازي بود به بيش از 10 بار توضيحات مقامات شهرداري و شوراي شهر درباره واقعيات املاك توجه مي كرد ولي چه مي شود كرد كه فردي كه خود را به خواب زده را نمي شود بيدار كرد.  آقاي وكيل اگر دغدغه موكل خود را داشت لااقل مطالعه اي در مورد افرادي كه موكلشان ادعاهایی را درباره آنها مطرح كرده است، انجام مي داد. اي كاش آقاي وكيل به جاي شهرت طلبي دغدغه موكل خود را داشت و به جاي چنگ انداختن بر چهره خانم آباد لااقل آدرس منزل واقعي خانم آباد را منتشر مي كرد. 

 نامه  وکیل جوان به خانم آباد غيرحقوقي، با استدلال هاي ضعيف و نشان از تلاش براي شهرت طلبي دارد. راه درست شهرت مشروع و نيكو لااقل درباره وكلا از طريق حسن شهرت در دفاع از موكلان خود است نه چنگ اندازي بر چهره دیگران . وكلاي بزرگ و تاريخ ساز كشور كه پرونده هاي سياسي بزرگي را به سرانجام رسانده اند هيچ كدام اهل سياه بازي هاي خياباني نبوده اند و راه پرونده موكل خود را از مجراي قانون پيگيري كرده اند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: