برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۷۰۲۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۶
نامزد جمهوریخواهان در واکنش به تصمیم نهایی اف بی آی مبنی بر عدم تعقیب قضایی کلینتون گفت: قبلا گفته بودم که این سیستم ناسالم است؛ خودتان الان درک کردید.

خبرگزاری فارس: دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در کمپین خود در میناپولیس در واکنش به تصمیم جدید سازمان اف بی آی درباره پرونده ایمیلهای هیلاری کلینتون گفت: قبلا گفته بودم که این سیستم ناسالم است. خودتان الان درک کردید که هیلاری کلینتون تحت حمایت قرار دارد و محافظت شده است.


ترامپ با انتقاد از عملکرد پلیس فدرال همچنین گفت که چگونه می‌توانید 650 هزار ایمیل را در عرض 8 روز مورد بررسی و تحقیق قرار بدهید. 


وی خطاب به هوادارانش گفت که مراقب انتخابات باشید. مراقب همه چیز باشید. 


جیمز کومی رئیس پلیس فدرال آمریکا ساعاتی پیش طی یک نامه به نمایندگان کنگره آمریکا گفته است که بررسی مجدد پرونده ایمیلهای هیلاری کلینتون تغییری در تصمیم قبلی این سازمان مبنی بر تعقیب قضایی نامزد دموکراتها ایجاد نکرده است. 


جیمز کومی همچنین گفته است که بررسی مجدد پرونده ایملیهای کلینتون در ارتباط با لپ تاپ آقای آنتونی وینر معاون کلینتون در زمان صدارت در وزارت خارجه، انجام شده و چیز خاصی در آن یافت نشده است. بنابراین خانم کلینتون تحت تعقیب قضایی قرار نخواهد گرفت.


پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز در بیانیه‌ای گفت که مساله غیرقابل بحث در ارتباط با پرونده ایمیلها این است که اف بی آی گفته است که این اقدام کلینتون امنیت ملی آمریکا را در مخاطره قرار داده است.


هفته گذشته، اف بی آی از بررسی مجدد پرونده ایمیلهای کلینتون براساس مدارک و شواهد جدید خبر داده بود. این تصمیم باعث تغییرات زیادی در رقابتهای انتخاباتی ریاست جمهوری شد و جایگاه هیلاری کلینتون را در نزد افکار عمومی تضعیف و برعکس جایگاه دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان را تقویت کرد.


براساس نظرسنجی‌های انجام شده طی یک هفته گذشته، اختلاف میان کلینتون و ترامپ تنها به یک درصد رسیده و در بعضی دیگر از نظرسنجیها نیز نامزد جمهوریخواهان پیش افتاده بود.


انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار روز سه شنبه 18 آبان در سراسر آمریکا برگزار شود. در بعضی از ایالت‌ها مطابق با قوانین محلیف انتخابات از روزهای قبل آغاز شده است.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: