برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۹۹۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۹
رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها در جمع نمایندگان منطقه 14 مطرح كرد
مرتضي طلايي در جمع مديران شهري و چهره‌هاي شاخص منطقه 14 از منطقه 14 به عنوان داراامؤمنين ياد كرد و افزود: «باید نقش مساجد را مانند روزهای انقلاب پررنگ کنیم و به جایی بازگردیم که مساجد در راس همه امور قرار بگیرند.»
به گزارش هشت صبح به نقل از ستاد هماهنگی شورایاری‌ها، در یازدهمین روز آبان ماه، رئیس ستاد هماهنگی شوراياري‌ها با همراهی دیگر مسئولان ستاد به منطقه 14 رفتند تا در نشستی صمیمانه با شهردار منطقه، دبیران شورایاری، نمایندگان هئیت امنا و مدیران محلات نقش شورایاری در حل مشکلات منطقه را بررسی کنند. این نشست در ساختمان شهرداری منطقه و با سخنرانی شهردار آغاز شد.

«فرهود امیري» شهردار منطقه پس از خوش‌آمدگویي به نمایندگان و نايب رئيس شوراي شهر، گزارشی از عملکرد منطقه در حوزه فعالیت های عمرانی و فرهنگی را بیان و از محوریت شورایاران در این فعالیت‌ها قدردرانی کرد.
پس از شهردار، نوبت به دبیر شورایاری منطقه «حسین حاجی قربانی» رسید. قربانی در صحبت‌های خود به فعالیت‌های انجام شده در محله‌های 21 گانه منطقه 14 پرداخت و با اشاره به مهم‌ترین فعالیت‌ها از دبیران محله ها قدردانی کرد.
پس از دبیر منطقه، نوبت به نماینده فرمانده بسیج شهيد محلاتی رسيد تا از نقش مثبت شورایاری و تعامل با بسیج منطقه ياد كند و با امیدواری از ادامه این فعالیت‌ها، به نقش پررنگ شورایاری در انجام فعالیت هایی با محور بسیج  اشاره كند.

مستوفی امام جماعت مسجد محمد(ص) محله چهارصد دستگاه عضو بعدی از منطقه 14 بود که از نقش تعامل‌گونه شورایاری با مساجد ياد کرد و گفت: «ما در مسجد محله خود شورای فرهنگی داریم و باید بگویم محور شورای فرهنگی محله ما دبیر شورایاری و مدیر محله ماست. امیدوارم محله ما، دبیر شورایاری و مدیریت محله چهارصد دستگاه الگوی دیگر محله‌های منطقه 14 باشند.»
نماینده مدیر محلات نيز پس از امام جماعت مسجد رشته كلام را در دست گرفت و با انتقاد از تنوع سرفصل‌هایی که توسط معاونت اجتماعی ابلاغ می‌شود از رئیس ستاد هماهنگی درخواست کرد کیفیت این دستورالعمل ها مهم باشد نه کمیت آنها.

در پایان این جلسه رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها از فعالیت های انجام گرفته در منطقه به نیکی یاد و از نظم و انظباط حاکم بر جلسه قدردانی کرد. مرتضی طلایی با بیان اینکه مساجد باید در محوریت هر محله قرار بگیرند گفت: «باید نقش مساجد را مانند روزهای انقلاب پررنگ کنیم و به جایی بازگردیم که مساجد در راس همه امور قرار بگیرند. سرای محله‌ها هم باید با توجه به محوری بودن نقش مساجد فعالیت‌های خود را از هم‌پوشانی با مساجد خارج کنند و کلاس‌هایی را در سراها برگزار کنند که در مساجد برگزار نمی‌شود. اگر این روش را پیش بگیریم نقش مساجد مانند روزهای گذشته پررنگ می‌شود.»

 
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
وبگردی