برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۹۷۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۴
قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور و تغییر «اختلاس» به «معوقه» گفت: ما درباره حقوق‌های نجومی نیز شاهد رفتارهای ضد و نقیض مسئولان و به نوعی کم اهمیت جلوه دادن آن بودیم که این مساله امید را در دل غارت‌گران بیت‌المال زنده می‌کند.
پرویز سروری قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور در مجلس و تغییر «اختلاس» 8 هزار میلیاردی به یک معوقه اظهار داشت: مهمترین مشکلی که در مبارزه با فساد وجود دارد این است که مسئولان موضع مشترکی در مقابله با فساد ندارند و تا زمانی که این مشکل اساسی حل نشود، نمی‌توان به یک موفقیت جدی در مسیر مبارزه با فساد رسید.

سروری ادامه داد:‌ این اولین باری نیست که ما با چنین موضع‌گیری‌ای از سوی مسئولان مواجه می‌شویم؛ چراکه درباره حقوق‌های نجومی نیز شاهد رفتارهای ضد و نقیض مسئولان و به نوعی کم اهمیت جلوه دادن آن بودیم.

قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه چنین مواضعی امید را برای سوءاستفاده از بیت‌المال در دل کسانی که به دنبال غارت بیت‌المال هستند زنده می‌کند،‌ گفت: در کشور 8 هزار میلیارد اختلاس می‌شود،‌اما مقام رسمی کشورمان سعی می‌کند که موضوع را ساده‌نمایی کند،‌بنابراین این باعث می‌شود که دیگران هم ترغیب شوند دست به چنین غارت‌هایی از بیت‌المال بزنند.

وی با تأکید بر اینکه رئیس‌جمهور باید کار را در این زمینه به مراجع ذی‌صلاح از جمله قوه قضائیه واگذار کند، خاطرنشان کرد: همان‌طور که در قضیه املاک نجومی نیز دادستانی و قوه قضائیه ورود کردند و جمع‌بندی‌ها شفاف شد.

سروری با بیان اینکه درباره اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان،‌قوه قضائیه و قوه مقننه مسئولیت دارند، تصریح کرد: دادستان باید از حقوق عموم دفاع کند و قوه مقننه هم که طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش را مطرح کرده بود باید موضوع مربوط به این اختلاس را به صحن علنی مجلس آورده و پشت صحنه آن را روشن کند.

قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در پایان تأکید کرد: ما در مسائل این‌چنینی و مبارزه با فساد نباید دچار مواضع چندگانه باشیم؛ چراکه این رویکرد نمی‌تواند ما را به نقطه روشنی برساند.
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: