برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۹۷۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸
خطیب موقت تهران با تأکید بر اینکه برجام ثابت کرد آمریکا دروغ‌گو و بدعهد است گفت: مذاکره با آمریکا مشکلی را حل نمی‌کند و گرایش برخی مسئولان به آمریکا باید حل شود.

به گزارش هشت صبح: آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی خطیب موقت تهران در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته تهران بابیان اینکه کسانی که فریب دنیا را خوردند و امام حسین (ع) را یاری نکردند پس از شهادت این حضرت بیدار شده و گروه توابین را تشکیل دادند،‌ اظهار داشت: آن‌ها با قتله امام حسین (ع) جنگیدند و از جهل نجات پیداکرده و گذشته خود را جبران کردند. 

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با اشاره به تدبیر الهی سیدالشهدا، خاطرنشان کرد: ما باید خود را باور کنیم که می‌توانیم در مقابل مشکلات با بررسی و تحلیل و برنامه‌ریزی بایستیم و مشکلات را حل کنیم و ازاین‌رو نیازی به مذاکره با آمریکا برای حل مشکلاتمان نیست.

خطیب موقت تهران ادامه داد: اگر در برخی مسئولان گرایش به آمریکا وجود دارد باید حل شود و مسئله دشمنی آمریکا با اسلام از بستر خانواده تا زمان دانشگاه باید به فرزندان و جوانان آموزش داده شود و تمام چیزهایی که یک جامعه نیاز دارد باید برای افراد روشن شود.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی اظهار داشت: مسئولان باور کنند که می‌توانند روی پای خود بایستند و کشور را قائم به خود قرار دهند، در دلشان این معنا نباشد که باید آمریکا را برای حل مشکلات داشته باشیم.

وی با اشاره به انتقاد رهبر انقلاب از بی‌توجهی آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها به جنایت آمریکا و تدریس کتاب‌هایی که درباره جنایات آمریکا نوشته‌شده است، تصریح کرد: چرا جوانان ما مبتنی بر نفت و انزجار از آمریکا تربیت نمی‌شوند و رهبر انقلاب باید این‌گونه درد دل کند و کار طوری باشد که رهبری درباره این موضوع سؤال کند. 

آیت‌الله موحدی‌کرمانی تأکید کرد: نظام ما اسلامی است و آمریکا هم دشمن اسلام است و ازاین‌رو این دشمنی با آمریکا باید در دل جوانان ما تثبیت شود و آن را باور کنند.

خطیب موقت تهران بابیان اینکه جایگاه سیاست باید در دین روشن شود، ادامه داد: در جهان، جهان اسلام و همچنین در تشیع و در کشور خود ما جریاناتی مثبت و منفی وجود دارد که مسئولین باید کاملاً بیدار باشند و از جریانات مثبت حمایت و با جریانات منفی مبارزه کنند و این مسائل باید در حکومت مورد تحلیل قرار گیرد.

وی بابیان اینکه باید بحران‌ها و چالش‌های جامعه و همچنین راه گذر از آن را شناخت و به مردم تعلیم داد، تصریح کرد: در این رابطه فقط یک کلمه می‌گویم که ما می‌توانیم و نباید برخی بگویند این مسئله شدنی نیست و مسئولان هم نگویند که نمی‌شود چراکه همه مشکلات قابل‌حل است؛ امام فرمود ما می‌توانیم و آمریکا هم هیچ غلطی نمی‌تواند انجام دهد.

آیت‌الله موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم در مقابل آمریکا بایستیم، قدرت آن‌ها را بشکنیم و آمریکا را در دنیا منفور کنیم. ازاین‌رو باید جنایات آمریکا مطرح و معلوم شود که این کشور چقدر جانی است. 

خطیب موقت تهران ادامه داد: 2 نامزد انتخاباتی آمریکا بسیار خوب و بهتر از ما جنایات آمریکا را برملا کردند؛ بنابراین اگر ما بتوانیم جنایات آمریکا را به‌خوبی در دنیا نشان دهیم، افراد و کشورهای مرتجعی که در منطقه دل به آمریکا بستند، می‌فهمند چیزی گیر آن‌ها نخواهد آمد.

وی تصریح کرد: اگر برجام هیچ نتیجه‌ای جز همین روشن شدن دروغ‌گویی و بدعهدی آمریکا نداشت، بازهم مهم بود، آمریکا گفت ما تحریم‌ها را برمی‌داریم اما برنداشت و حتی تحریم‌ها را بیشتر هم کرد. لذا دنیا باید بفهمد آمریکا چنین عنصری است.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با تأکید بر اینکه ما باید آمریکا را با اعمال خودش در دنیا مفتضح و رسوا کنیم، یادآور شد: امام حسین (ع) هم یزید را این‌گونه با اعمال خودش مفتضح و رسوا کرد و کاری کردند که یزید شکست بخورد.

خطیب موقت تهران با اشاره به برگزاری راهپیمایی باشکوه روز 13 آبان به‌عنوان روز ملی مبارزه با استکبار اظهار داشت:‌نباید فقط به بعد سیاسی این موضوع توجه کنیم بلکه بعد دینی این مسئله نیز بسیار مهم است چراکه اساساً دشمنی ما با آمریکا وجه دینی و عقلانی دارد.

وی بابیان اینکه دشمنی با آمریکا و دشمنان خدا در متن دین ماست، افزود: آمریکا به ضوابط انسانی پاییند نیست و قرارداد خود را نیز زیرپا می‌گذارد؛ امکان دارد که ما با کفار قراردادی داشته باشیم و اگر آن‌ها به عهدشان پایبند باشند این مسئله ایرادی ندارد اما با آمریکا نمی‌توانیم چراکه آن‌ها انسانیت را فراموش کرده‌اند و بااینکه می‌گویند ما تحریم‌ها را برمی‌داریم درعین‌حال آن را افزایش دادند.

خطیب موقت تهران تأکید کرد: عقلانیت اجازه نمی‌دهد که با آمریکا مذاکره کنیم، مذاکره ما با آمریکا فقط در مسئله برجام بود که در جای خودش گفته شده است.

آیت‌الله موحدی با تأکید بر اینکه هویت ما هویت اسلام است و جمهوری اسلامی نیز مبتنی بر همین هویت اسلامی است، گفت: نباید انتظار داشت که آمریکا به‌عنوان دشمن اسلام به ما محبت کند. 

خطیب موقت تهران راهپیمایی مردم در روز 13 آبان را مشت محکمی به دهان آمریکا عنوان کرد و گفت: این حضور مردم آمریکا را مأیوس کرد و نشان داد حالا که از در بیرون شده‌اند از پنجره هم نمی‌توانند بازگردند. 

وی تأکید کرد: مردم دشمنی و جنایات آمریکا را فراموش نمی‌کنند که در جهان و در همین ایران اسلامی با مردم چه‌ها کرد و حتی یک‌لحظه هم‌دست از حمایت اسرائیل دشمن شماره یک اسلام برنداشت. 

آیت‌الله موحدی کرمانی در پایان شهادت عالم بزرگوار قاضی طباطبایی را تسلیت گفت.


منبع: فارس

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: