برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۹۶۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۳
فرمانده ناجا کشور گفت: توصیه ما این است زوار یک هفته زودتر از اربعین به عراق سفر کنند و پس از انجام زیارت بلافاصله برگردند.
سردار حسین اشتری ظهر امروز پنج شنبه در حاشیه بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیرو مصوبه ای که در شورای اربعین و ستاد مرکزی قرارگاه اربعین تصویب شده، استان ها تقسیم بندی شدند که از زائران خواسته  می شود طبق تقسیم بندی به مرزها مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: این تقسیم بندی ها برای راحتی و هماهنگی بیشتر موثر خواهد بود و از زائران در خواست می شود از هر پایانه ای که به عراق عزیمت کردند از همان مرز هم برگردند.

فرمانده نیروی انتظامی کشور به تعیین مرز شلمچه به عنوان تنها مرز رسمی تردد اتباع خارجی اشاره کرد و گفت: امسال برای اتباع خارجی در مرز شلمچه مسیر تردد، سالن مسافری و گیت های تردد برای افزایش سرعت و دقت تردد تعیین شده و ماموران نیروی انتظامی نیز برای خدمات رسانی به آنها حضور دارند.

وی ادامه داد: اتباع غیرایرانی که ساکن ایران هستند با مدارک معتبر مسافری که اعلام شده می توانند از مرز شلمچه به عراق اعزام شوند و پیش نهاد می شوند از همین مرز نیز به کشور باز گردند.

سردار اشتری به زائران در مورد زمان بندی سفر هم توصیه های ارائه کرد و گفت: توصیه ما این است زوار یک هفته زودتر از اربعین به عراق سفر کنند و پس از انجام زیارت بلافاصله برگردند و یا در زمان حضور در زمان اربعین، یک تا دو روز پس از اربعین در عراق بمانند تا با ترافیک اربعین در یک جا مواجه نشوند.

وی در ادامه به افتتاح سالن مانیتورنیک نیروی انتظامی در مرز شلمچه اشاره و اظهار کرد: راه اندازی سالن مانیتورنیگ به خاطر پایش تصویری نیروی های انتظامی در پایانه ها تعریف می شود.

فرمانده ناجا کشور توضیح داد: در مسیر تردد زائران دوربین های نصب شده تا اگر در جایی خلا تجمع یا مشکل خاصی باشد، مرکز مدیریت به  کنترل از همان جا امور را مدیریت می کند.

 وی همچنین به موضوع ترافیک و امنیت راه های تاکید کرد و از رانندگان خودروهای شخصی و عمومی خواست تا به تذکرات ماموران نیروی انتظامی عمل کنند.

سردار اشتری مرز بین المللی شلمچه را از نظر فراهم ساختن زیرساخت، ارائه خدمات مردمی در مرزی موفق دانست و از رفع کمبودها و مشکلات سال های گذشته در این مرز بین المللی خبر داد.
منبع: مهر
روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: