برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۹۱۵
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۰
در حالی که تنها چند روز از بازداشت مدیر قبلی صندوق ذخیره فرهنگیان زمان گذشته است، مدیر جدید این صندوق اقدامات غیر قانونی خود را کلید زده است.

راه دانا: با پایان یافتن دوره فعالیت اعضای هیات مدیره موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، اعضای جدید از طرف هیات امنا در پنجم آّبان ماه برای یک دوره دوساله فعالیت خود را آغاز کردند.


اتمام این دوره با بازداشت شهاب الدین غندالی و چند نفر دیگر از مرتبطین این صندوق همراه شد که پس از اختلاسهای 8 هزار میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان، با دستور دادستان این افراد بازداشت شدند.


انتصاب علیرضا ناصری به عنوان رئیس صندوق ذخیره فرهنگیان با حاشیه های زیادی همراه بود چرا که فانی آخرین حکم سیاسی خود را قبل از استعفا امضا کرد و ناصری را به سمت رئیس صندوق ذخیره فرهنگیان منصوب کرد.

  


در حالی که هنوز مهر حکم مشکوک علیرضا ناصری به عنوان رئیس جدید صندوق ذخیره فرهنگیان خشک نشده و تنها چند روز از فعالیت ناصری گذشته بود، گفته می شود که وی با وارد آوردن فشار بر مدیرعامل شرکت سرمایه کذاری فرهنگیان، باعث استعفای وی شده و در ادامه آن اقدام به انتصاب غیر قانونی حمید افتخاری به عنوان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان کرد.


شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان یکی از شرکت های بزرگ زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان است که شرکت های بزرگ دیگری زیر نظر این شرکت مشغول فعالیت بوده و از اهمیت مالی زیادی برای صندوق ذخیره فرهنگیان برخوردار است.


این اقدام در حالی صورت گرفته است که بر اساس قانون صندوق ذخیره فرهنگیان باید انتصابات مسیر قانونی خود را طی کرده و از کمیته مصوبات این صندوق تأیید رسمی داشته باشند که در انتصاب افتخاری هیچ یک از اعضای این کمیته در جریان نیستتند.


این اقدام غیر قانونی در حالی که مشکلات مالی زیادی برای صندوق ذخیره فرهنگیان به وجود آمده است مورد اعتراض رئیس هیأت مدیره نیز قرار گرفته و روح الله عالمی طی نامه ای از ناصری خواسته است که این ابلاغ را بازگرداند.


 

در این نامه اشاره شده است که این کار غیر قانونی بوده و هر گونه عزل و نصب تا زمان برگزاری مجمع سالانه صندوق ذخیره فرهنگیان به ضرر این صندوق بوده چرا که امکان فرار از پاسخگویی را فراهم می کند.


نکته دیگر این است که رئیس هیئت مدیره سوابق افتخاری را تأیید نکرده و به خاطر مسائل حاشیه ای انتصاب وی را به عنوان مدیرعامل جدید نپذیرفته است.


بعد از افشای توصیه های ناصری برای اعطای وام به یک شرکت غیر مرتبط با صندوق ذخیره فرهنگیان، این اقدام ناصری دومین اقدام غیر قانونی وی بوده است که رسانه ای شده است.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: