برای دریافت روزانه اخبار هشت صبح در خبرنامه سایت عضو شوید      
کد خبر: ۹۶۸۹۰
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۴
یک مقام نظامی سوریه از آمادگی‌ ارتش برای ورود به نبرد بزرگ با داعش در دیرالزور خبر داد و گفت: داعش خانه‌های مردم در شرق دیرالزور را برای اسکان سرکرده‌های فراری خود از عراق مصادره کرده است.

خبرگزاری فارس: یک مقام نظامی سوریه از ادامه کار انتقال تجهیزات نظامی ارتش سوریه به شهر دیرالزور خبر داد و گفت: ساعت صفر آغاز عملیات نظامی بزرگ در این شهر برای مقابله با پیامدهای احتمالی نبرد آزادسازی موصل نزدیک است.


وی افزود: ارتش سوریه این روزها در حال انتقال هوایی نیرو و تسلیحات توسط بالگرد از فرودگاه قامشلی به مقر لشکر 137 در غرب دیر الزور و فرودگاه نظامی واقع در شرق این شهر است.


این منبع گفت: گروهک تروریستی داعش در پی آغاز نبرد آزادسازی موصل توسط ارتش عراق حملات خود را به مواضع ارتش سوریه در دیر الزور شدت بخشیده است.


حملات هوایی و توپخانه‌ای ارتش سوریه به مواضع داعش در دیر الزور


منبع سوری ادامه داد: یگان های ارتش سوریه در بیست و چهار ساعت گذشته چندین حمله داعش به سمت شرق و شمال شرق فرودگاه را دفع کردند و یگان‌های مستقر در خطوط مقدم درگیری در محله‌های مرکز شهر حملات بی وقفه خط شکن‌های داعش را دفع کردند.


وی تاکید کرد: توپخانه ارتش سوریه همچنین 2 فروند کشتی داعش را در گذرگاه آبی حطله هدف گرفت که در حال انتقال 10 خودروی مجهز به تیربار از حطله ( در کرانه شمالی رود فرات) به محله‌های شرقی دیر الزور بود.


این منبع گفت: نیروی هوایی سوریه نیز یکی از مقرهای امنیتی داعش در خیابان تکایا در مرکز دیر الزور را بمباران کرد که با هلاکت همه عناصر داعش موجود در این قرارگاه منجر شد.


منبع سوری افزود: نیروی هوایی سوریه همچنین مقرهای نفتی در روستای خشام را هدف گرفت که با کشته شدن شماری از عناصر مسئول تجارت نفت داعش همراه بود.


این منبع همچنین از حمله هوایی سوریه به مقرهای داعش در طرف شرق و شمال شرقی فرودگاه در روستاهای الجفره، جویجه صکر و المریعیه خبر داد.


داعش با آواره کردن شهروندان سوری عناصر داعش را در خانه‌هایشان اسکان می‌دهد


با ادامه حرکت موج تروریست‌های عراقی به داخل خاک سوریه منابع محلی گفتند داعش از طریق گروه های امنیتی خود در شهر المیادین در حومه شرقی دیر الزور خواستار تخلیه بیش از 30 باب منزل مسکونی شده که به ادعای داعش مخالف این گروهک هستند.


این منابع گفتند: داعش قصد دارد عناصر فراری خود از خاک عراق را در خانه‌های این شهروندان سوری که از مناطق حضور خود در حومه شرقی دیر الزور آواره شده اند، اسکان بدهد.


منابعی از داخل شهر قرص در حومه جنوب شرقی دیر الزور خبر دادند: نیروهای امنیتی داعش در این شهر به چندین خانواده دستور داده که ظرف مدت نهایت سه روز خانه های خود را تخلیه کنند.


این منابع افزودند: بهانه داعش برای تخلیه این منازل، وابستگی اعضایی از خانواده‌های این منازل به گروه‌های دفاع مردمی در جبهه‌های حومه حلب یا صحرای سوریه است و قرار است این منازل به دفتر زکات داعش واگذار شود تا برخی عناصر داعش در آن سکنی گزینند.


داعش جوانان دیر الزور را ربوده و به اجبار روانه جنگ می‌کند


از سوی دیگر داعش بیش از پنجاه جوان دیر الزور را به اتهام های مختلف بازداشت کرده است.


این گروهک تروریستی با بازداشت خودسرانه اهالی دیر الزور آنها را بین تحمل مجازات یا پیوستن به صفوف داعش و شرکت در عملیات‌های نظامی بخصوص در جبهه پیرامون فرودگاه نظامی دیر الزور مخیر می‌کند.


با آغاز عملیات موصل، برخی سرکرده‌های امنیتی و نظامی داعش به خاک سوریه منتقل شدند در عین حال داعش شماری زیادی از عناصر سوری خود را برای مقابله با خطر از دست دادن موصل روانه خاک عراق کرده است.


داعش همچنین بر حمله به مواضع ارتش سوریه و محله‌های محاصره شده در دیر الزور با شلیک خمپاره متمرکز است تا در صورتی که موصل را از دست داد، دیر الزور را جایگزین آن کند.

روی خط سایتها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: